World of Warcraft: Battle for Azeroth – wideoporadnik do aktualizacji

Fani World of Warcraft szykujcie się, bowiem już 18 lipca udostępniona zostanie aktualizacja przedpremierowa Battle for Azeroth do jednej z najpopularniejszych na świecie gier – World of Warcraft. Z tej okazji Blizzard przygotował wideoporadnik, w którym objaśnia się czego powinniście się spodziewać pośród nowości.
Aktualizacja przedpremierowa Battle for Azeroth obejmuje różnorodne zmiany funkcji i systemów gry, a przede wszystkim stanowi podwaliny do wprowadzenia najnowszego dodatku. Są to między innymi:
–          Aktualizacje klas postaci w Battle for Azeroth: Wraz z wprowadzeniem aktualizacji przedpremierowej do gry wejdą znaczące zmiany wielu klas postaci i specjalizacji. Gracze już niebawem będą mogli przećwiczyć korzystanie ze zaktualizowanych zdolności i czarów, dzięki czemu zyskają przewagę, której będą potrzebować podczas przygód w Kul Tiras i Zandalarze, i będą nieprzerwanie rośli w siłę.
–          Tryb wojny i aktualizacje gry PvP: Wraz z wprowadzeniem aktualizacji przedpremierowej do gry wejdzie długo oczekiwany tryb wojny. Gracze będą go mogli dowolnie włączać lub wyłączać w stolicach frakcji (Wichrogrodzie oraz Orgrimmarze). Kiedy tryb wojny będzie włączony, gracze będą mogli uczestniczyć w walkach PvP w otwartym świecie i spotykać wyłącznie sobie podobnych, lubiących ryzyko poszukiwaczy przygód – bez względu na serwer, na którym na co dzień grają. Aktualizacja wprowadzi również szereg zmian do systemu talentów PvP oraz systemu Honoru.
–          Społeczności: Gracze będą mogli tworzyć międzyserwerowe społeczności i do nich dołączać. Społeczności to nowy rodzaj grup społecznościowych, które ułatwią graczom poznawanie należących do tej samej frakcji osób o podobnych zainteresowaniach.
–          W nadchodzących tygodniach gracze podejmą się serii zadań, dzięki którym wezmą udział w wydarzeniach, które doprowadzą do dodatku Battle for Azeroth. Wprowadzone zostaną również zmiany profesji oraz innych aspektów gry.

Battle for Azeroth można kupić za pośrednictwem oficjalnego sklepu Blizzarda w aplikacji Battle.net, lub w samej grze. Dodatek jest dostępny w edycji standardowej, wartej 44,99 euro, oraz edycji cyfrowej deluxe, wartej 59,99 euro.
Każdy kto kupi Battle for Azeroth w przedsprzedaży, niezależnie od tego jaką edycję dodatku wybierze, już teraz otrzyma możliwość natychmiastowego wyniesienia dowolnej postaci na 110 poziom. Poza tym, takie osoby otrzymają dostęp do zadań, których ukończenie jest wymagane do zwerbowania jednej z tak zwanych sprzymierzonych ras – taurenów z Wysokiej Góry, świetlistych dranei, Dzieci Nocy i elfów Pustki. Warto te zadania wykonać – wtedy będziemy mogli wypróbować jedną z owych ras jeszcze zanim dodatek zadebiutuje.

Cyfrowa edycja deluxe Battle of Azeroth oferuje kilka dodatkowych elementów, które powinny zostać odblokowane najpóźniej w dniu premiery rozszerzenia. Tym elementami są: wierzchowce Kultirański rumak (Kul Tiran Horse) lub Zandalarański raptor (Zandalari Raptor), zwierzak Maly turtolianin (Baby Tortollan); cyfrowe gadżety w Overwatch – kwestie dialogowe dla Torbjorna, emotki dla Smugi, graffiti z Anduinem, Jainą, Sylwaną oraz Zaukrzykłem i portrety gracza w stylu Kul Tiras lub Zandalaru; rewers kart w Hearthstone, graffiti w StarCraft II oraz wierzchowiec w Heroes of the Storm.