Włosi w War Thunder – nadchodzi aktualizacja 1.69 „Regia Aeronautica”

Pod koniec ubiegłego roku w grze pojawiła się armia Cesarstwa Japonii. Obecnie, nasi deweloperzy przeprowadzają zaawansowane testy jednostek morskich, które trafią do gry wraz z dodatkiem „Wilki Morskie”. Zanim to jednak nastąpi, w rozgrywce pojawi się kolejna, szósta grywalna nacja. Włochy na początku będą dysponować ponad 20 nowymi maszynami latającymi oraz zaoferują zaktualizowane modele tych samolotów, które dotychczas występowały w niemieckim drzewku pojazdów – komentuje nadchodzące zmiany Kirill Yudintsev, Dyrektor Kreatywny w Gaijin Entertainment.

Włosi w War Thunder Gracze, którzy postawią na rozwój drzewka włoskich sił powietrznych, na początku będą mogli odblokować kilkadziesiąt różnych maszyn, począwszy od lekkich i łatwo manewrujących włoskich dwupłatowców z lat 30 XX-wieku, kończąc na pierwszych myśliwcach odrzutowych z okresu Zimnej Wojny. Wśród wspomnianych maszyn znajdują się m.in. Fiat CR.32, jeden z najpopularniejszych i masowo produkowanych samolotów wykorzystywanych przez Regia Aeronautica na początku II Wojny Światowej. Solidne, metalowe skrzydła tego dwupłatowca mogą wytrzymać znaczne obrażenia oraz są zdolne do przenoszenia dwóch bomb. Ta umiejętność pozwoli zamienić kultowego Fiata w lekki myśliwiec bombardujący, zdolny do niszczenia słabo opancerzonych jednostek naziemnych oraz obrony przeciwlotniczej wroga.Włosi w War Thunder Kolejnym symbolem Włoskich Królewskich Sił Powietrznych w War Thunder będą sławne, trzysilnikowe bombowce: ciężki SM.79 Sparviero, czyli „Krogulec” oraz średni CANT Z.1007bis Alcione, czyli „Zimorodek”. Choć Alcione w trakcie II WŚ nie był tak popularny jak Sparviero, to w przeciwieństwie do swojego „cięższego” brata wyróżniał się prędkością maksymalną i manewrowością oraz był przystosowany do przenoszenia ciężkiej torpedy o wadze 840kg. Dzięki zdolnościom do niszczenia dużych jednostek nawodnych, CANT Z.1007bis może stać się szczególnie przydatny podczas nadchodzących bitew morskich.Włosi w War Thunder Włoskie maszyny będzie można wypróbować w ramach Zamkniętych Testów Beta po wydaniu aktualizacji 1.69 „Regia Aeronautica”. Pierwszymi, którzy będą mieli taką możliwość, będą gracze, którzy wykonają specjalne zadania w grze albo zakupią jeden z pakietów wczesnego dostępu w oficjalnym sklepie War Thunder.
Odnośniki do zestawów startowych:
Fiat CR. 32 bis: https://store.gaijin.net/story.php?title=Pre-order_Fiat-CR-32-bis-Starter-Pack Fiat G.55S: https://store.gaijin.net/story.php?title=Pre-order_Fiat-G-55S-Advanced-Pack  

Źródło: War Thunder