Wkrótce w gry ze Steam zagramy na smartfonie i telewizorze (bez Steam Link!)

Valve zapowiedziało wydanie dwóch darmowych aplikacji dla użytkowników platfromy Steam – Steam Link oraz Steam Video. Pierwsza z nich ma pozwalać na strumieniowanie gier ze Steama na urządzenia z Androidem i iOSem, takie jak smartfony, tablety oraz telewizory smart TV. Oznacza to, że w dowolną grę z platformy będziemy mogli grać na wymienionym sprzęcie, wykorzystując moc komputera czy laptopa, i to bez używania urządzenia Steam Link.
Wiadomość może być rozczarowująca dla tych, którzy już zakupili urządzenie Steam Link (którego funkcja jest taka sama jak zapowiedziana aplikacja). Jest to oczywiście zrozumiałe. Dla pozostałych osób wieść jest jednak niezwykle korzystna – nie będą one bowiem musiały wydawać pieniędzy na dodatkowy sprzęt, aby skorzystać z omawianej funkcji.
Jeszcze nie wiadomo, w jaki sposób dokładnie aplikacja Steam Link ma działać. Być może szczegóły na ten temat poznamy bliżej jej premiery.LinkSteam Video to w przeciwieństwie do Steam Link zupełna nowość. Ta aplikacja ma być dostosowana do rosnącej biblioteki filmów i seriali na Steamie. Umożliwi ona użytkownikom oglądanie ich na urządzeniach z Androidem lub iOS.
Na pierwszy rzut oka dziwne może wydawać się to, iż Valve postanowiło stworzyć taką aplikację. W końcu, nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie Steam miał zacząć konkurować z Netflixem. Firma twierdzi jednak, że program opracowano w oparciu na informacje zwrotne od użytkowników.
Nie wiadomo, kiedy dokładnie na rynku ma zadebiutować Steam Video. Druga z aplikacji – Steam Link, powinna być dostępna już od 21 maja.

Źródło:Steam