Wirtualny sklep Apple ma problem z aplikacjami 'zombie’

Aplikacje 'zombie’ to programy, które trafiły do oferty wirtualnego sklepu, ale zgromadziły wokół siebie na tyle mało użytkowników, że deweloper po prostu przestał się nimi interesować, przez co nigdy nie pojawi się kolejna wersja. Mimo to, aplikacja nadal dostępna jest w sklepie.

Badania przeprowadziła firma analityczna Adjust, która ustaliła również, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy w ofercie wirtualnego sklepu Apple pojawi się kolejnych 578 tysięcy programów, co sugeruje, że liczba aplikacji 'zombie’ jeszcze wzrośnie.

Apple albo nie może, albo nie chce radzić sobie z tym problemem. Jak wynika z raportu tylko 20% aplikacji, które zawitały do oferty wirtualnego sklepu Apple w ciągu ostatnich 6 lat, zostało usuniętych przez Apple lub deweloperów.

Ogółem do oferty wirtualnego sklepu Apple trafiło około 1,6 miliona aplikacji, dostępnych jest natomiast 1 252 777. Podczas prezentacji iOS 8 w trakcie WWDC 2014 amerykański gigant pokazywał różne sposoby na to, jak ułatwić użytkownikom wyszukiwanie aplikacji czy udział w testach beta programów.

Czy to jednak wystarczy, żeby zwalczyć problem 'żywych trupów’ w ofercie AppStore? Wydaje się to mało prawdopodobne.

Źródło: BGR