Wiktor TaZ Wojtas odchodzi z Virtus.Pro!

Polska drużyna Virtus.Pro, nasz najlepszy zespół e-sportowy rywalizujący w grze Counter-Strike: Global Offensive, podjęła decyzję o przesunięcie swojego wieloletniego zawodnika, Wiktora „Taza” Wojtasa do rezerw. Na jego miejsce do pierwszego składu wskoczył Michał MICHU Müller, który miał zastąpić Taza na turniejach w Kijowie i Katowicach. Informacje te podano na oficjalnym profilu Virtus.Pro na Facebooku.

„It hurts to say, but the decision has been made:Wiktor „TaZ” Wojtas is benched and will stop playing for Virtus.pro. Michał MICHU Müller will standin for him in upcoming Kiev and Katowice tournaments”

Taz odchodzi z virtus.proNa reakcję Taza nie trzeba było długo czekać.

„Z dniem dzisiejszym kończy się moja przygoda z grą w składzie Virtus.pro. Drużyna zadecydowała że nie wpisuję się w ich koncepcję przyszłości. Szanuję tę decyzje i chciałbym życzyć chlopakom powodzenia w nadchodzących turniejach! Czuję że jest to zmiana na lepsze dla obydwu stron. Zmiany są potrzebne w życiu i dlatego patrzę optymistycznie na nadchodzące wyzwania. To nie jest ostatnie słowo jakie ode mnie usłyszycie:) Mogę Wam jednie powiedzieć już teraz,nigdy nie byłem bardziej szczęśliwy i zmotywowany.”, czytamy na oficjalnym fanpage’u Wiktora „Taza” Wojtasa w serwisie Facebook.

We wrześniu ubiegłego roku, na łamach serwisu SlingShotEsports.com, Wiktor ‘TaZ’ Wojtas powiedział, że „będzie pierwszym, który odejdzie z Virtus.Pro”, komentując doniesienia na temat kryzysu w drużynie.
Wiktor „Taz” Wojtas odchodzi z Virtus.Pro i jego przyszłość na chwilę obecną pozostaje niejasna. Sprawą otwartą pozostaje to, czy Taz postanowi stworzyć własną drużynę e-sportową, czy dołączy do jednej z istniejących.
Wiktor TaZ Wojtas rozpoczął przygodę w e-sporcie w 2004 roku w drużynie Pentagram. W 2011 roku zajął 6. miejsce w rankingu najlepszych graczy na świecie według serwisu hltv.org. Od stycznia 2014 roku był kapitanem Virtus.Pro.
 

Źródło:Virtus.Pro,Wiktor „Taz” Wojtas