Wiemy, kiedy remake System Shocka pojawi się na Kickstarterze

Studio Night Dive ogłosiło, że 29 czerwca na Kickstarterze rozpocznie się kampania, której celem będzie uzbieranie funduszy potrzebnych do rozwoju remake’u gry System Shock. Wieść została przekazana za pośrednictwem wideo w serwisie Facebook, w którym zaprezentowano jedynie logo nadchodzącej produkcji.
Tak jak informowaliśmy wcześniej, studio Night Dive nabyło wszelkie prawa do serii System Shock. Z tego powodu trwają w nim prace nad wspomnianym remasterem pierwszej odsłony cyklu. Co ciekawe, we wszystkim udział bierze Robert Waters – osoba odpowiedzialna za grafiki koncepcyjne do oryginału, a która miała za zadanie stworzenie wizji artystycznej dla jego nowej, uwspółcześnionej wersji.
System ShockWarto dodać, że Night Dive pracuje również nad System Shockiem 3 – kontynuacją serii. Do zespołu, który objął pieczę nad projektem dołączył Warren Spector – twórca Deus Exa. Co więcej, to samo studio sprawiło, że System Shock 2 zawitał na Steama, wraz z kilkoma innymi klasykami.
W marcu opublikowano pierwszy materiał prezentujący rozgrywkę z remake’u gry, której oryginalnym twórcą było studio Looking Glass. Możecie go zobaczyć poniżej.

Źródło:Night Dive