Wiedźmin: Edycja Rozszerzona w limitowanej edycji z kolekcjonerskim steelbookiem

W 2007 roku na rynek trafił Wiedźmin, pierwsza gra CD PROJEKT RED. Teraz, po 10 latach, jego Edycja Rozszerzona pojawi się w sklepach w kolekcjonerskiej edycji limitowanej wraz z unikalnym steelbookiem.
W grze wcielamy się w Geralta z Rivii, legendarnego wiedźmina wciągniętego mimo woli w wir intryg sił walczących o władzę nad światem. Podejmować będziemy decyzje i przewidywać ich konsekwencje w fascynującej grze RPG, który snuje wciągającą opowieść ze specyficznym, charakterystycznym dla serii humorem.

RPG roku według IGN, PC Gamer i Gamespy wraca w edycji premium z unikalnymi dodatkami. Reżyserska Edycja Rozszerzona to gra, która została doceniona ponad 90 nagrodami, wzbogacona o liczne dodatki i usprawnienia techniczne.

– Poprawione dialogi i scenki przerywnikowe – ponad 5000 ponownie nagranych linijek nadają grze więcej spójności, a 200 nowych gestów podczas scenek przerywnikowych czynią animacje postaci jeszcze bardziej naturalnymi.
– Ulepszony Ekwipunek – nowy system ekwipunku sprawia, że zarządzanie przedmiotami jest dziecinnie łatwe, również dzięki zastosowaniu nowych metod sortowania przedmiotów i składników alchemicznych.
– Usprawnienia techniczne – większa stabilność gry, skrócony czas ładowania, lepsze reakcje postaci podczas walki, szybsze ładowanie ekranu ekwipunku, opcja włączania i wyłączania autozapisu i wiele, wiele więcej.
– Większa różnorodność postaci – aby dodać grze więcej różnorodności, rozszerzona wersja gry wprowadza specjalny system, który losuje wygląd napotkanych postaci spośród dziesiątek dostępnych w grze modeli.
– Dodatkowe materiały: Interaktywny komiks, Edytor Przygód D’jinni, dwie nowe przygody oferujące ponad 5 godzin zabawy, ścieżka dźwiękowa gry, materiały wideo z procesu tworzenia gry, oficjalny poradnik oraz dwie mapy świata przedstawionego w grze.Wiedźmin Edycja Rozszerzona steelbookNajważniejsze cechy gry:

 • – Geralt z Rivii – bohater jedyny w swoim rodzaju
  • Błyskotliwy i charyzmatyczny mistrz miecza, który żyje z zabijania potworów, wprowadzi cię w świat, który napawa lękiem i fascynuje…
  • Dostosuj postać do swojego stylu gry wybierając z ponad 250 umiejętności specjalnych powiązanych z punktami rozwoju postaci, umiejętnościami bojowymi i magicznymi.
 • – Bogaty i wiarygodny świat fantasy
  • Świat przedstawiony w grze inspirowany twórczością znanego polskiego autora fantasy Andrzeja Sapkowskiego.
  • Dojrzałe podeście do fabuły i problemów nękających współczesny świat (rasizm, intrygi polityczne, ludobójstwo) ukazane w realiach fantasy.
  • Świat Wiedźmina nie jest czarno-biały, nie ma w nim jasnego podziału na dobro i zło, a gracze są często zmuszani do wybierania mniejszego zła.
 • – Nieliniowa i wciągająca fabuła
  • Pełna zwrotów akcji i ciężkich moralnych wyborów fabuła.
  • Decyzje podjęte w trakcie gry mają faktyczne przełożenie na rozgrywkę.
  • Większość zadań w grze może być ukończona na kilka sposobów zależnie od decyzji i działań podjętych przez gracza w trakcie trwania przygody.
 • – Taktyka i akcja
  • Ekscytujące potyczki w czasie rzeczywistym, w trakcie których gracz może korzystać z metod walki opartych na prawdziwych technikach szermierczych stosowanych w średniowieczu.
  • Realistyczne odwzorowanie w grze ponad 600 spektakularnych animacji walki dzięki sesjom motion capture w renomowanym studiu Metric Minds.
  • Sześć różnych stylów walki, dziesiątki mikstur bojowych, rozbudowany system tworzenia eliksirów alchemicznych oraz potężne zaklęcia dodają grze unikalnej głębi taktycznej.

Wiedźmin: Edycja Rozszerzona na PC z kolekcjonerskim steelbookiem trafi do sklepów 22 września 2017 w sugerowanej cenie 49,99 złotych. W wybranych sklepach grę można zamówić przedpremierowo.
 

Źródło: CD Projekt RED