Wiedźmin 4? Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści już w październiku!

CD Projekt RED opublikował nowy zwiastun zapowiedzianej w zeszłym roku kampanii fabularnej do Gwinta. Teraz można powiedzieć, że będzie ona w zasadzie samodzielnym RPGiem osadzonym w wiedźmińskim uniwersum. Jej tytuł zmieniono bowiem z Gwint: Wojna Krwi na Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści. No cóż, nie jest to może Wiedźmin 4, ale jak to się mówi – lepszy rydz niż nic.
Wojna Krwi Wiedźmińskie OpowieściWojna Krwi Wiedźmińskie OpowieściPremiera gry Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści odbędzie się… już 23 października tego roku! 4 grudnia tytuł trafi na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Cena wersji PC to zaledwie 99 złotych, co wydaje się bardzo rozsądną kwotą za produkcję, która zgodnie z zapowiedziami „REDów” dostarczać ma około 30 godzin zabawy.Wojna Krwi Wiedźmińskie Opowieści

„Świat stoi na krawędzi. Konflikt pomiędzy potężnym Cesarstwem Nilfgaardu i dumnymi Królestwami Północy narasta. W obliczu wrogiej inwazji, Meve — zaprawiona w boju Królowa Lyrii i Rivii — zmuszona jest powrócić na wojenną ścieżkę, która poprowadzi ją ku zemście i zagładzie.”, stanowi opis gry, udostępniony przez CD Projekt RED.

Produkcja będzie grą typu RPG, oglądaną w rzucie izometrycznym. Charakterystyczna, rysowana oprawa graficzna nie każdemu przypadnie do gustu, ale jest to z pewnością pewien powiew świeżości w wiedźmińskim świecie! Bitwy w niej będziemy toczyć z pomocą kart, ale warto mieć na uwadze, że nie zawsze będą wyglądać one niczym potyczki rodem z multiplayerowego Gwinta, ale z botami.
Zagracie?