Wiedźmin 3 na konsole bez trybu 60 kl./s.

Wiedźmin 3 ma szansę stać się najładniejszą od strony graficznej grą, która ukaże się w roku 2015. Nie dziwią więc emocje związane z grafiką wyświetlaną w grze. Twórcy Wiedźmina wypowiedzieli się odnośnie kwestii związanej z liczbą klatek wyświetlanych na sekundę w przypadku wersji gry dla konsol nowej generacji. Otóż posiadacze konsol Playstation 4 i Xbox One nie nacieszą oczu animacjami o płynności 60 klatek na sekundę.
Wiedźmin 3 działał będzie w trybie 1080p/30 kl./s. w przypadku konsoli Playstation 4 oraz 900p/30 kl./s. w wersji na Xbox One. Nieco wymijająco w tej sprawie wypowiedział się Michał Krzemiński z CD Projektu w krótkim wywiadzie, którego udzielił serwisowi GamingBolt. „Jako twórcy gier myślimy nieco innymi kategoriami. Chcąc stworzyć grę RPG, która ma zapadać w pamięć na długo, nie możemy patrzeć na nią przez pryzmat rozdzielczości lub liczby klatek. Zamiast tego skupiamy się na przygodzie, na stworzeniu fantastycznego świata gry, warstwie fabularnej i tym, co gracz może zrobić, aby wpłynąć na losy bohatera. Kwestie techniczne traktujemy jakby w sposób drugorzędny, co nie oznacza oczywiście, że nie chcemy, by gra od strony graficznej wyglądała nadzwyczajnie”.
Taka odpowiedź jest nieco wymijająca, nie sądzicie? Być może chodzi o kwestie techniczne, które wymuszałyby kolejne przesunięcie daty premiery, albo o zbyt małe możliwości obliczeniowe konsol nowej generacji. Dlaczego dawać graczom mniej, jeśli nic nie stoi na przeszkodzie dać więcej? A może chodzi o to, że spora część osób posiadających konsole twierdzi uparcie, że nie widzi różnicy pomiędzy 60, a 30 klatkami na sekundę. No a skoro nie widać różnicy, to… 😉

Źródło: GamingBolt