Watch Dogs 2: premiera na PC opóźniona kosztem lepszej grafiki, znamy wymagania

Ubisoft zarzeka się, że w przypadku Watch Dogs 2 otrzymamy produkt co najmniej tak samo ładny, jak na zwiastunach. Mamy nadzieję, że to prawda i nie powtórzy się sytuacja z Watch Dogs 1, które było mówiąc delikatnie brzydsze niż na przedpremierowych prezentacjach. Producent właśnie przesunął datę premiery gry w wersji na komputery osobiste, aby jeszcze bardziej ją dopracować.
Premiera gry Watch Dogs 2 na PC odbędzie się 29 listopada, czyli w dwa tygodnie później niż wersja konsolowa. Ubisoft zapewne dopracuje swoje dzieło od strony graficznej i zoptymalizuje je na tyle dobrze, aby nie powtórzyć wpadki, jaka miała miejsce na przykład w przypadku Assassin’s Creed: Unity. Studio gwarantuje przy tym, że wersja gry dla komputerów osobistych będzie znacznie ładniejsza, niż wersje konsolowe.
Jakie są wymagania sprzętowe Watch Dogs 2? Dość wysokie, zwłaszdcza jeśli chodzi o kartę graficzną.
Wymagania minimalne:
System: Windows 7 (64-bit)
Procesor: Intel Core-i5 2400 2,5 GHz / AMD FX 6120 3,5 GHz
Pamięć: 6 GB RAM
Grafika: Nvidia GeForce GTX 660 2 GB / AMD Radeon HD 7870 2 GB
Miejsce na dysku: 50 GB
Wymagania zalecane:
System operacyjny: Windows 7 SP1 / 8.1 / 10 (64-bit)
Procesor: Intel Core-i5 3470 3,2 GHz / AMD FX 8120 3,9 GHz
Pamięć: 8 GB RAM
Grafika: Nvidia GeForce GTX 780/1060 3 GB / AMD Radeon R9 290 4 GB
Miejsce na dysku: 50 GB
Ubisoft obiecuje, że gra w wersji PC obsługiwała będzie rozdzielczość 4K, nie będzie posiadała blokady liczby klatek wyświetlanych w każdej sekundzie, a także zaoferuje lepsze cienie i anty-aliasing.
Akcja gry Watch Dogs 2 rozgrywać się będzie na ulicach San Francisco. Po raz kolejny protagonista będzie mógł włamywać się nie tylko do sieci zabezpieczeń, ale także sygnalizacji świetlnej, systemów zarządzania ruchem, samochodów, telefonów komórkowych i niemal każdej rzeczy, która wykorzystuje elektronikę. Znowu będziemy mieli do czynienia z systemem, w którym misje przechodzić będzie można bez uśmiercania choćby jednego przeciwnika – wszystko dzięki broniom obezwładniającym.

Twórcy gry obiecują diametralnie poprawioną mechanikę prowadzenia pojazdów. Przemierzać będziemy w nich bardzo duży, otwarty świat, w którym odwiedzimy także przedmieścia miasta. Zwiedzić będziemy mogli między innymi słynną Dolinę Krzemową. Ubisoft zapewnia, że kluczowe misje można będzie wykonywać często w dowolnej kolejności, co sprawi, że gra nie będzie liniowa. Nie zabraknie również trybu multiplayer, a nawet kooperacji.

Czekacie na Watch Dogs 2?