Warcraft III: Reforged – znamy potencjalną datę startu beta testów

Podczas tegorocznego Blizzconu Blizzard zapowiedział zremasterowaną wersję swojego klasycznego RTSa – Warcrafta III. Teraz, za sprawą jednego z twórców gry, dowiedzieliśmy się, kiedy tytuł będzie można przetestować w wersji beta.
Podczas wywiadu, z którego zapis pojawił się na kanale Back2Warcraft w serwisie YouTube, Pete Stilwell, starszy producent Blizzarda, powiedział, że zespół „ma nadzieję, że [beta] wystartuje w pewnym momencie na początku przyszłego roku”. Dokładna data nie została wyznaczona, jednak Stillwell zaznaczył, że „im szybciej będziemy mogli zacząć, tym lepiej.”


Beta bardziej ma przypominać tradycyjną „pre-alfę” niż normalną betę, w której funkcje będą testowane zaraz po ukończeniu ich przez Blizzarda. Na przykład, gdy rasa Nieumarłych zostanie dokończona, beta prawdopodobnie będzie hostować mecze 1 na 1, aby otrzymywać naprawdę dobrą informację zwrotną.

Blizzard jużuruchomił stronę internetową, na której widnieją instrukcję pokazujące, jak otrzymać szansę na wzięcie udziału w beta testach.

Warcraft III: Reforged będzie miał swoją premierę w 2019 roku na PC. Znamy nawet cenę gry. Wynosi ona 29,99 euro.
W skład produkcji ma wchodzić zarówno dodatek The Frozen Throne, jak i tryb multiplayer. Warto dodać, że względem oryginału twórcy wprowadzą w niej wiele zmian w balansie rozgrywki.