War Thunder: siły włoskie zostały udostępnione!

Gaijin Entertainment poinformowało, że do gry War Thunder, popularnego MMO akcji utrzymywanego w klimatach II Wojny Światowej, trafiła aktualizacja 1.69Regia Aeronautica”. Najnowsze zmiany wprowadzają do rozgrywki wiele możliwości, przede wszystkim dzięki udostępnieniu szóstej strony konfliktuwłoskich sił powietrznych. Dzięki Regia Aeronautica, War Thunder stał się jedynym tytułem na świecie, który udostępnia graczom tak pokaźną ilość włoskich maszyn z różnych okresów działań wojennych. Oprócz 35 samolotów z Włoch, aktualizacja oferuje także: nowe samoloty i czołgi dla pozostałych pięciu nacji, wyrzutnie granatów oraz zasłon dymnych, większy realizm walki na polu bitwy oraz nowe opcje graficzne na platformie PlayStation 4 Pro.
Regia Aeronautica
Siły powietrzne Włoch wprowadzają do rozgrywki maszyny wykorzystywane przez włoskie lotnictwo na wszystkich teatrach działań wojennych w latach 1930 – 1960. Wśród dostępnych samolotów znajdują się m.in. myśliwsko-szturmowy odrzutowiec Fiat G.91 (znany także jako Aeritalia G.91 lub „Gina”), ciężki, czterosilnikowy samolot bombowy Piaggio P.108B oraz jego siostrzany model P.108A wyposażony w działo L/40 kal. 102 mm, stworzony do niszczenia statków wroga. Wszyscy fani gry War Thunder od dziś będą stopniowo otrzymywać dostęp do włoskich samolotów. Kolejne ery w drzewku rozwoju będą odblokowywane co kilka dni.

Nowe jednostki naziemne
Wojska Stanów Zjednoczonych wraz z aktualizacją 1.69 otrzymają M60A2  „Starship” – nowy pojazd najwyższej klasy uzbrojony w działo kal. 152 mm oraz zdolny do wystrzeliwania pocisków kierowanych. Sowieci wzbogacą się o T-55A, czyli masowo produkowany radziecki czołg podstawowy I generacji, idealny do walki na krótkich dystansach oraz do flankowania wrogów. Niemieckie drzewko otrzyma swój pierwszy samochód pancerny Sd.Kfz. 234/2 „Puma” wyposażony w szybkostrzelną armatę 50 mm KwK 39 L/60.

Wyrzutnia granatów oraz zasłon dymnych
Granaty oraz zasłony dymne to zupełna nowość w War Thunder. Wyrzutnie umożliwią czołgistom wystrzelenie granatów dymnych na daleki dystans w celu np. dezorientacji wroga. Postawienie zasłony pozwoli na taktyczne zakrycie obszaru bezpośrednio wokół czołgu, co wpłynie na obronę zdobywanego celu lub osłoni załogę pojazdu przed wrogim ostrzałem w trakcie dokonywania bieżących napraw na polu bitwy.
Trzy nowe lokacje i wsparcie dla PS4 Pro
Mapa „Kubań” została udoskonalona. Walka czołgów w tej lokacji będzie znacznie bardziej zróżnicowana niż dotychczas oraz umożliwi stosowanie większej ilości taktyk. Na pilotów czekają gorące piaski „Tunezji”, a kapitanowie łodzi bojowych będą mogli przeprowadzić szturm na Morze Czarne na planszy „Port na Morzu Czarnym”. Gracze, korzystający z PlayStation 4 w wersji Pro, otrzymają usprawnioną grafikę, która pozwoli im włączyć War Thunder w natywnej rozdzielczości 4K.
 

Źródło: War Thunder