W serwisie YouTube pojawiła się 17-minutowa rozgrywka z przygodówki Firewatch

Firewatch to przygodówka, która przenosi nas do wielkiego lasu w stanie Wyoming, gdzie wcielamy się Henry’ego – człowieka, który właśnie podjął spokojną z pozoru pracę strażnika. Tam stajemy się świadkami dziwnych i niewyjaśnionych zjawisk, których tajemnicę będziemy musieli rozwiązać. Ważnym elementem rozgrywki jest nieustanny kontakt radiowy z przełożoną bohatera – Delilah.
Rozmowy te są centralną częścią gry i to właśnie dzięki nim Henry otrzymuje wiele istotnych informacji związanych z danymi wydarzeniami i elementami. Nie mniej jednak to gracz decyduje, czy odpowiadać na zadawane pytania, reagować na odpowiedzi, czy też milczeć. Kobietę możemy poinformować o każdej zauważonej przez nas anomalii – pióropuszu dymu w oddali, zepsutych przedmiotach czy urządzeniach, a nawet znalezionych śmieciach. To inicjuję rozmowę, która prowadzi do kolejnych wskazówek. Jak widzimy na wideo, do wyboru mamy kilka opcji dialogowych, a czas na wybór reakcji jest ograniczony.

Innym interesującym elementem jest mapa i kompas – elementy, na które możemy niemal w każdej chwili zerkać, ułatwiając sobie nawigację po ogromnych pustkowiach. Nie wiemy, czy zaprezentowana mapa przedstawia cały świat gry, czy jest to jedynie jego pierwszy fragment, nie mniej jednak wygląda on naprawdę pięknie.
Cele misji wydają się naprawdę ciekawe, a po kilku minutach rozgrywki historia zaczyna wciągać. Fabuła gry jest owiana tajemnicą już od czasów pierwszych zapowiedzi, a gameplay wcale nie wnosi wiele w tym temacie. Tak naprawdę nie wiemy, czego możemy się po niej spodziewać, jednak to czyni ją jeszcze bardziej interesującą.
Firewatch pojawi się na rynku 9 lutego 2016 roku. Docelowe platformy to PC oraz PlayStation 4. Za tytuł odpowiada debiutujące studio Campo Santo, do którego należą twórcy, którzy pracowali nad takimi grami jak The Walking Dead, Mark of the Ninja, BioShock 2 czy Brutal Legend. Poniżej znajdziecie zwiastun omawianej produkcji.

Źródło: YouTube