W ścieżce dźwiękowej nowego Dooma ukryto interesującą wiadomość

Jak się okazuje, sekrety nowego Dooma nie kończą się na ukrytych pomieszczeniach, w których umieszczono klasyczne mapy z pierwszej części oryginalnej serii. Pewien sprytny użytkownik serwisuReddit – Tombc – odkrył, że jeden z nich został umieszczony w… ścieżce dźwiękowej.
Wystarczyło przeanalizować spektrogram utworu „Cyberdemon”, by zobaczyć, że zawarto w nim całą serię liczb 666 i pentagramów. Ciekawe, kto postanowił „wzbogacić” w ten sposób treści ukryte w grze. Być może był to pomysł kompozytora, który stworzył oprawę muzyczną dla nowego Dooma, a także dwóch ostatnich odsłon Wolfensteina – Micka Gordona.

DoomKliknij na obrazek, aby go powiększyć


Cóż, wygląda na to, że diabeł dosłownie tkwi w szczegółach. Być może podobne wiadomości znalazły się w pozostałych utworach ze ścieżki dźwiękowej Dooma – pozostaje sprawdzić. W sieci pojawiły się już pierwsze filmy prezentujące wspomniany sekret. Poniżej znajdziecie dwa z nich.

Nie ma wątpliwości, że przy premierze oryginalnej gry i jeszcze kilka lat temu odnalezienie tego typu treści wywołałoby niemały skandal. Teraz, ta ukryta wiadomość stanowi jedynie dowód na to, że twórcy nowego Dooma naprawdę zrobili wszystko, co w ich mocy, by dostarczyć nam tytuł, na jaki zasługiwaliśmy.

Źródło:Reddit