W porzuconą odsłonę Raymana z konsoli SNES można teraz pograć na PC

W październiku zeszłego roku Michael Ancel – twórca serii Rayman, podzielił się za pośrednictwem Instagrama informacją, że udało mu się odnaleźć nośnik zawierający zaginioną, niedokończoną grę, której głównym bohaterem jest słynny stworek. Nośnik ten był przeznaczony do konsoli SNES.
Jak się okazuje, teraz każdy może w tę grę zagrać, korzystając z odpowiedniego emulatora. Jej prototyp został  wgrany do sieci przez dewelopera Omara Cornuta – założyciela studia Lizardcube, którego Wonder Boy: The Dragon’s Trap pokazuje, jak powinno robić się remake’i gier.RaymanOczywiście, Michael Ancel wyraził zgodę na udostępnienie produkcji. Warto zaznaczyć jednak, że skoro jest to prototyp, nie możemy spodziewać się po nim pełnowymiarowej platformówki.
Gra została umieszczona w serwisie Dropbox, a więc tam należy się udać, aby ją pobrać. Do uruchomienia jej na komputerze będzie potrzebny dowolny emulator SNES – podobno powinna zadziałać na większości z nich.
Jeżeli nie macie zamiaru samemu wypróbować zaginionej wersji Raymana, możecie obejrzeć poniższe wideo przedstawiające rozgrywkę z produkcji.

Źródło:Twitter