W Battlefield 1 zagramy jako… gołąb pocztowy

Battlefield 1 to nie tylko wciągające walki w trybie wieloosobowym. To także wciągająca i miejmy nadzieję dłuższa niż 4-godzinna kampania. Wcześniej pisaliśmy, że kampania dla jednego gracza w Battlefield 1 przedstawiała będzie wydarzenia z perspektywy różnych żołnierzy, prezentując jednocześnie sylwetki kilku bohaterów głównych. Jak się właśnie okazało, w grze wcielimy się nie tylko w dzielnych wojaków, ale także w… gołębia pocztowego.
W sieci ukazał się niezwykle klimatyczny fragment gry, w którym główną rolę odgrywa to właśnie stworzenie. Gołębie pocztowe wykorzystywano na frontach I Wojny Światowej celem dostarczania ważnych informacji pomiędzy dowództwem. O tym, bardzo ważnym aspekcie, nie zapomniała jak widać firma EA.

Co o tym sądzicie? Fajny element gry, czy może EA popłynęło za daleko z fantazją?
EA umieściło w grze także inne ciekawe smaczki. Gdy polegniemy na polu bitwy nie zaczynamy rozgrywki od nowa, ani od wcześniej zapisanego punktu. Zamiast tego błyskawicznie wcielamy się w postać kolejnego, nieanonimowego wojaka i kontynuujemy rozgrywkę z miejsca, w którym ów żołnierz akurat się znajdował. EA chciało w ten sposób najwyraźniej pokazać okrucieństwo jednego z najkrwawszych konfliktów, w którym poległy miliony żołnierzy.

Premiera Battlefield 1 odbędzie się 21 października w wersji na komputery stacjonarne oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.
 

Źródło: EA