Vampyr – premiera tuż, tuż. Jest i premierowy zwiastun

Vampyr, fabularny RPG studia DONTNOD Entertainment, ma swoją premierę 5 czerwca na PlayStation 4, Xbox One i PC. W sieci ukazał się właśnie finalny zwiastun gry, która już przed swoim debiutem jest typowana do miana najlepszego RPGa tego roku. Przypominamy, że polskim wydawcą Vampyr jest CDP.

Zespół odpowiedzialny za stworzenie Vampyra zorganizował kilka dni temu stream na Twitchu, podczas którego pokazali prawie godzinny gameplay oraz odpowiedzieli na pytania zadane przez społeczność. Sam gameplay, zebrany z około sześciu godzin fabuły, pokazuje działanie ekosystemu społeczeństwa Londynu i tego jak wpływać na niego będą decyzje podejmowane przez graczy. W końcu bohater będzie mógł zabić lub oszczędzić każdego z mieszkańców Londynu, używając ich krwi by ulepszać swoje nowe, nadprzyrodzone moce. Jonathan Reid jest także doktorem, co pozwoli mu leczyć niektórych z mieszkańców. Leczenie podnosi poziom higieny i zdrowia mieszkańców, co z drugiej strony wpływa na jakość i pożywność krwi!

Akcja „Vampyra” rozgrywa się w 1918 roku w Londynie. Mieszkańcy stolicy Imperium Brytyjskiego umęczeni są znojami Wielkiej Wojny. Na dodatek dziesiątkuje ich grypa hiszpanka. Ów świat przedstawiony znacząco wpłynie na tożsamość bohatera. Twórcy z Dontnod nie tylko unaocznią graczom konflikt wewnętrzny doktora Reida, stanowiący dla niego udrękę, lecz także pozwolą im decydować o tym, kogo poświęcić, a kogo oszczędzić. Żadna śmierć nie pozostanie bez echa i tylko do przemierzającego niszczejący Londyn gracza będzie należało zadanie utrzymania równowagi pomiędzy chęcią zaspokojenia głodu a potrzebą rozwoju.