Unity 4 – demo technologiczne silnika

Mimo że tablety i smartfony tworzone są przede wszystkim z myślą o ułatwieniu nam naszych codziennych obowiązków, badania rynku wykazują, że używamy ich głównie do przeglądania stron internetowych i grania w gry.
Coraz lepsze specyfikacje urządzeń przenośnych pozwalają twórcom gier mobilnych na tworzenie coraz bardziej zaawansowanych technologicznie produkcji. W trakcie konferencji Unite 2012, która odbyła się w Amsterdamie, zaprezentowano silnik Unity 4, który posłuży producentom oprogramowania do tworzenia gier mobilnych i przeglądarkowych nowej generacji. Na konferencji ujawniono też humorystyczne demo technologiczne silnika, noszące tytuł „Efekt Motyla”, które możecie obejrzeć poniżej.

Co Unity 4 ma do zaoferowania? Nowa technologia animacji postaci, cienie w grach mobilnych czy wsparcie dla DirectX 11 to tylko niektóre warte podkreślenia cechy silnika. Unity 4 umożliwi tworzenie gier dedykowanych między innymi konsoli Nintendo Wii czy urządzeniom przenośnym, działającym pod kontrolą systemów operacyjnych iOS, Android, Windows 8 oraz Windows Phone 8.
Twórcy silnika Unity 4 mają nadzieję, że posłuży on do stworzenia wielu gier klasy „AAA”. Zainteresowani mogą już teraz złożyćzamówienia przedpremierowe na wersję beta Unity 4.0 na stronie głównej producenta.

Źródło: VG247, Joystiq