Ultrabooki i tablety Intela z darmowym dostępem do Internetu!

Darmowy i nieograniczony dostęp do Internetu w miejscach publicznych w Polsce zdaje się być pieśnią dalekiej przyszłości. Chociaż wydaje nam się, że Słońce prędzej wzejdzie na zachodzie, niż sen ten się ziści, nadzieja umiera ostatnia.
Intel nawiązał właśnie współpracę z firmą Devicescape, która jest właścicielem jednej z największych na świecie sieci hotspotów WiFi. Co to oznacza dla osób korzystających na co dzień z ultrabooków z układami Intela? Ni mniej, ni więcej, jak to, że już wkrótce ich komputery będą mogły automatycznie łączyć się za sprawą technologii Smart Connect z siecią Devicescapes Curated Virtual Network (CVN).
Hotspoty Devicescape montowane są na lotniskach, w restauracjach, w bibliotekach i wielu innych miejscach użyteczności publicznej. Obecnie istnieje ich około 8 milionów na całym świecie. Liczba ta powiększa się z dnia na dzień o kolejnych 30 tysięcy urządzeń.
Devicescape zapewnia, że połączenie będzie następowało automatycznie. Co więcej nie będziemy musieli wyszukiwać czy każdorazowo konfigurować naszych ustawień sieci. Intel zastrzega jednak, że usługa dostępna będzie jedynie dla tych tabletów i ultrabooków, które zostaną wyposażone w tzw. „moduł łączności rozszerzonej”.

Źródło: Slashgear