UFC 3 – realistyczna gra o MMA już dostępna!

EA Sports UFC 3 przenosi emocje towarzyszące mieszanym sztukom walki (MMA) na konsole, dzięki zestawowi nowych funkcji, animacji oraz trybów gry. Nowa kariera, w której – po raz pierwszy w historii – wybory dokonywane poza Octagonem mają wpływ na drogę graczy do mistrzostwa. Najnowsza część serii otrzymała także polską lokalizację tekstową, a wśród zawodników jest czwórka zawodników z Polski: Joanna Jędrzejczyk, Karolina Kowalkiewicz, Jan Błachowicz i Krzysztof Jotko.

„Kompletnie przemodelowaliśmy sposób zadawania ciosów dzięki użyciu technologii Real Player Motion i uważamy, że fani będą bardzo z tego zadowoleni.”, powiedział dyrektor kreatywny Biran Hayes. „Tworząc tryb kariery oraz inne elementy rozgrywki bardzo dużo korzystaliśmy z opinii fanów. Niezmiernie cieszymy się, że możemy po dwóch latach wrócić ze świetną grą.”

Real Player Motion (RPM) to nowa technologia opracowana przez EA Sports, która ma wynieść na nowy poziom animację ruchu postaci. Dzięki pięciu tysiącom (!) nowych, zarejestrowanych i zbudowanych od podstaw animacji można poruszać się, uderzać oraz wyprowadzać płynne kombinacje z lekkością i swobodą godnymi najlepszych zawodników UFC.

Gra EA Sports UFC 3 oferuje zestaw trybów wieloosobowych z komentarzem Snoop Dogga, zbudowanych w oparciu o tryb knockout, wprowadzony w EA Sports UFC 2. Są one zaprojektowane do szybkich, mających dawać wielką frajdę walk. Wśród nich znajdziemy tryb Knockout, Pojedynek poddań, Tryb stójkowy i walkę  zawodnikiem z nieskończoną kondycją w trybie Walcz teraz.
Pierwsze oceny EA Sports UFC 3 prezentują się następująco:

God is a Geek – 90 / 100
Sports Gamers Online – 88 / 100
Game Informer – 88 / 100
COGconnected – 87 / 100
PlayStation Universe – 85 / 100
GamingTrend – 85 / 100
Xbox Achievements – 85 / 100
Forbes – 84 / 100
GameSpot – 80 / 100
Digital Chumps – 80 / 100
Press Start – 80 / 100
GamingBolt – 80 / 100
Cheat Code Central – 80 / 100
LevelUp – 80 / 100
IGN Spain – 78 / 100
GamePro – 77 / 100
IGN – 75 / 100
PlayStation LifeStyle – 75 / 100
TrustedReviews – 70 / 100

W EA Sports UFC 3 można tworzyć i dopasowywać zasady wszystkich pojedynków. Całkiem nowy tryb turniejowy pozwoli graczom walczyć z innymi graczami. W jego ramach należy pokonać jak najwięcej przeciwników w trybie eliminacyjnym, mimo narastającego zmęczenia i obrażeń.
Między walkami w nowym trybie kariery należy podejmować decyzje związane m.in. z promocją, dzięki którym zwiększyć można szum medialny przed danym pojedynkiem, zarobić większe pieniądze na lukratywnych kontraktach i przyciągnąć uwagę świata.Tryb Ultimate Team w EA Sports UFC 3 wprowadza jeszcze więcej możliwości personalizacji, strategii i przedmiotów kolekcjonerskich. Gracze mogą po raz pierwszy stworzyć najlepszy zespół wszech czasów, łącząc swojego własnego zawodnika z prawdziwymi zawodnikami UFC, takimi jak Conor McGregor, Anderson Silva czy Demetrious Johnson. Nowy system chemii pozwala na szukanie i łączenie konkretnych ruchów tak, żeby otrzymać zarówno wzmocnienia, jak i strategiczną przewagę. Nowe wyzwania dla jednego gracza to stale zmieniające się zadania, które umożliwią odblokowywanie nagród.

Gra EA Sports UFC 3 dostępna jest na konsole PlayStation 4 i Xbox One.
 

Źródło: EA