Twórcy Star Citizen znowu odpłynęli – 100 000 złotych za komplet pojazdów

Cloud Imperium Games w 2017 roku z różnorakich zbiórek pozyskało aż 35 milionów dolarów na rozwój powstającej od ponad 6 lat gry Star Citizen. Wymyślono właśnie nowy, absurdalny sposób na pozyskanie kolejnych funduszy. Jest nim sprzedaż całej floty dostępnych w niedokończonej grze pojazdów w ramach paczki Legatus. Możecie sobie je wszystkie odblokować za kwotę 27 000 dolarów, czyli ponad 100 000 złotych. Taniocha, co? Pamiętajcie tylko, że żeby wejść na stronę umożliwiającą zakup paczki musicie zapłacić wcześniej 1000 dolarów.Czy Cloud Imperium Games sprawdza jak wiele może wyciągnąć pieniędzy od graczy, którzy najwyraźniej swoich pieniędzy nie lubią? Czy testuje granice ich cierpliwości? Cóż, za projektem stoi rzesza wiernych fanów (a może fanatyków?), którzy na każdy głos krytyki reagują niemal agresją, mówiąc, że to GRA JAKA JESZCZE NIGDY NIE POWSTAŁA oraz, że TRZEBA POCZEKAĆ, ALE WARTO. No nie wiem jak Wam, ale mi się wydaje, że to najzuchwalszy skok na kieszenie graczy, jaki kiedykolwiek miał miejsce.
Star Citizen to ambitny projekt kosmicznej gry eksploracyjnej z otwartym światem, który zdaniem wielu osób nigdy nie powstanie. Tytuł ten od lat rozpala serca i nadzieje graczy na otrzymanie najlepszej gry kosmicznej wszechczasów. Odpowiedzialne za jej stworzenie studio Cloud Imperium Games zebrało na samej tylko platformie Kickstarter ponad 150 milionów dolarów (!).

Wcześniejszym sposobem na pozyskanie funduszy niezbędnych do tworzenia projektów była… sprzedaż przez Cloud Imperium Games wirtualnych działek w grze. Tak, działek, które wciąż nie istnieją, w grze, która wciąż powstaje i jej grywalność pozostawia wciąż wiele do życzenia. Chcecie nabyć kawałek planety w wirtualnym świecie? Ceny nie są niskie. Za 50 dolarów kupić możecie działkę o powierzchni 2 kilometrów kwadratowych. Płacąc 100 dolarów otrzymacie 4 km2 tylko dla siebie – i tak dalej. Jak możecie wykorzystać tą wirtualną przestrzeń? To przecież oczywiste. Na razie nijak. Czego się spodziewaliście? 😉
Jak idą prace nad grą? Cóż, powoli. Gracze dawno już podzielili się na obozy zagorzałych krytyków projektu, twierdzących, że projekt to największy scam w historii branży gier wideo i zuchwała próba skoku na pieniądze graczy. Osoby zażarcie broniące Cloud Imperium Games jak mantrę powtarzają, że na tak ambitny projekt trzeba długo czekać.
Podobnie mówili fani czekający na Duke Nukem Forever, a jak się skończyło – wiemy wszyscy. 😉
Jakiś czas temu Star Citizena opublikowali godzinny film prezentujący rozgrywkę w Squadron 42 w wersji Pre-Alpha. Squadron 42 to niezależna kampania jednooosobowa dla Star Citizena, która ma zostać udostępniona w  2018 roku.