Twórcy Star Citizen otrzymali od graczy 35 milionów dolarów w 2017 roku

Cloud Imperium Games poinformowało, że w 2017 roku z różnorakich zbiórek pozyskało aż 35 milionów dolarów. Fundusze zostały pozyskane celem opłacenia procesu tworzenia gry Star Citizen, nad którą prace trwają już od ponad 6 lat.
Star Citizen to ambitny projekt kosmicznej gry eksploracyjnej z otwartym światem, który zdaniem wielu osób nigdy nie powstanie. Tytuł ten od lat rozpala serca i nadzieje graczy na otrzymanie najlepszej gry kosmicznej wszechczasów. Odpowiedzialne za jej stworzenie studio Cloud Imperium Games zebrało na samej tylko platformie Kickstarter ponad 150 milionów dolarów (!).

Najnowszym sposobem na pozyskanie funduszy niezbędnych do tworzenia projektów była… sprzedaż przez Cloud Imperium Games wirtualnych działek w grze. Tak, działek, które wciąż nie istnieją, w grze, która wciąż powstaje i jej grywalność pozostawia wciąż wiele do życzenia. Chcecie nabyć kawałek planety w wirtualnym świecie? Ceny nie są niskie. Za 50 dolarów kupić możecie działkę o powierzchni 2 kilometrów kwadratowych. Płacąc 100 dolarów otrzymacie 4 km2 tylko dla siebie – i tak dalej. Jak możecie wykorzystać tą wirtualną przestrzeń? To przecież oczywiste. Na razie nijak. Czego się spodziewaliście? 😉
Jak idą prace nad grą? Cóż, powoli. Gracze dawno już podzielili się na obozy zagorzałych krytyków projektu, twierdzących, że projekt to największy scam w historii branży gier wideo i zuchwała próba skoku na pieniądze graczy. Osoby zażarcie broniące Cloud Imperium Games jak mantrę powtarzają, że na tak ambitny projekt trzeba długo czekać.
Podobnie mówili fani czekający na Duke Nukem Forever, a jak się skończyło – wiemy wszyscy. 😉
Ostatnio twórcy Star Citizena opublikowali godzinny film prezentujący rozgrywkę w Squadron 42 w wersji Pre-Alpha. Squadron 42 to niezależna kampania jednooosobowa dla Star Citizena, która ma zostać udostępniona w drugiej połowie 2018 roku.

Ktoś z Was czeka jeszcze na Star Citizena?