Twórcy Firewatch zapowiedzieli nową grę, która zabierze nas do Egiptu

Campo Santo, niezależne studio odpowiadające za przygodówkę Firewatch, pracuje nad nową grą, której tytuł to In the Valley of Gods. Cofniemy się w niej do lat 20. XX wieku i wybierzemy na opustoszałe, pamiętające czasy starożytności pustynie Egiptu. Oto, jak opisują ją twórcy:
„Zagracie jako badaczka i twórczyni filmów, która wraz z waszą starą partnerką dotarła na sam środek pustyni, mają nadzieję na dokonanie pozornie niemożliwego odkrycia oraz nakręcenie niesamowitego filmu.”


In the Valley of Gods ma mieć swoją premierę w 2019 roku. Na razie jedyną platformą docelową są komputery osobiste.
Pierwsza gra studia Campo Santo – Firewatch – także była przygodówką z perspektywą pierwszoosobową. Takie podejście opłaciło się twórcom. Tytuł odniósł bowiem spory sukces na rynku w 2016 roku. W Firewatch wcielaliśmy się w Henry’ego – człowieka, który właśnie podjął spokojną z pozoru pracę strażnika w wielkim lesie w stanie Wyoming. Tam staliśmy się świadkami dziwnych i niewyjaśnionych zjawisk, których tajemnicę musieliśmy rozwiąząć. Ważnym elementem rozgrywki był nieustanny kontakt radiowy z przełożoną bohatera – Delilah.

Źródło: In the Valley of Gods