Twórcy FIFA 19 mają ogromny problem przez transfer C. Ronaldo

Transfer Cristiano Ronaldo z Realu Madryt do Juventusu wywołał prawdziwe trzęsienie ziemi nie tylko w świecie piłkarskim. Pracownicy włoskiego Fiata, który pokrywał znaczną część kosztów przejścia 33-letniego napastnika do włoskiej drużyny ogłosili na przykład strajk. Tak, strajk, bowiem koncern zapowiedział jakiś czas temu oszczędności i zamroził podwyżki pensji pracowników, ale było go stać na opłacenie sporej części kwoty transferu i kontraktu gwiazdora. Problemy związane z przejściem Ronaldo do Juventusu Turyn ma także firma Electronic Arts, twórcy gry FIFA 19.
Cristiano Ronaldo jest jedną z twarzy gry FIFA 19 oraz stojącej za nią kampanii promocyjnej. We wszystkich zwiastunach i materiałach promujących kolejną odsłonę najbardziej cenionej wśród graczy „piłki kopanej” CR7 występuje w koszulce Realu Madryt, a więc już… nieaktualnej. Wystarczy korekta materiałów i zmiana koszulki? Nie do końca.

EA współpracuje równocześnie z Realem Madryt, czyli byłym pracodawcom Ronaldo. W nowej odsłonie trybu fabularnego w FIFA 19 (tak, jest coś takiego), gracze mieli po raz kolejny wcielić się w postać Alexa Huntera, prawdopodobnie występującego w Realu Madryt, a Cristiano Ronaldo miał w jego karierze odegrać istotną rolę.fifa 19 ronaldo juventusJak widać przed EA trudne decyzje, a potencjalnie także przebudowanie całego trybu kariery. Jak pogodzić ze sobą interesy Realu Madryt i Cristiano Ronaldo w nowym klubie? Sytuacja wydaje się patowa i jesteśmy ciekawi jak wyjdzie z niej znany producent gier.
 

Źródło:Wired