Twitch opublikował statystyki za rok 2015 – liczby wprawiają w osłupienie

Kiedyś przedstawiciele „starszego pokolenia” zwykli mawiać, że gry komputerowe i spędzanie na wirtualnej rozgrywce długich godzin przed monitorem to strata czasu. Jakim więc mianem określić modę, która upowszechniłą się wraz ze wzrostem prędkości łącz internetowych, polegającą na śledzeniu poczynań innych grających osób? Dodajmy, że osób często cechujących się bardzo… skromnymi umiejętnościami? Jednym z serwisów, który umożliwia podglądanie osób grających na całym świecie jest Twitch, który to podzielił się ciekawymi statystykami dotyczącymi oglądalności i ruchu na stronie.
Na sam początek zaserwowano łączną długość wszystkich transmisji Twitch.tv, wyrażoną w minutach. Użytkownicy serwisu streamowali swoje rozgrywki przez 241 441 823 059 minut (ponad 241 miliardów minut…), co po przeliczeniu odpowiada 459 366 latom. Serio… Średnio w serwisie przesiadywało ok. 550 000 osób śledzących poczynania innych. Największą liczbę użytkowników serwisu odnotowano 23 sierpnia 2015 roku, kiedy to finały CS:GO na ESL One w Kolonii oraz rozgrywki NA LCS League of Legends śledziło 2 098 529 osób. Rekord w kwestii liczby streamerów odnotowano z kolei podczas wydarzenia charytatywnego mającego miejsce w listopadzie ubiegłego roku, kiedy przed ekranami komputerów zasiadło 35 610 streamerów, przesyłających wideo na Twitcha.Twitch 2015 statystykiPierwsza dziesiątka najpopularniejszych gier oglądanych za pośrednictwem Twitcha nie jest raczej zaskakująca i prezentuje się następująco:
1. League of Legends
2. Counter Strike: Global Offensive
3. Dota 2
4. HearthStone: Heroes of WarCraft
5. Minecraft
6. H1Z1
7. Destiny
8. World of Tanks
9. World of WarCraft
10. Fifa 15
Twitch 2015 statystykiWśród krajów z największą liczbą użytkowników znalazła się także Polska. W dziesiątce najaktywniejszych krajów są także Tajwan, Wielka Brytania, Rosja, Szwecja, Stany Zjednoczone, Kanada, Brazylia, Francja i Niemcy. Poland stronk. 😉Twitch 2015 statystykiCo ciekawe, Twitcha ogląda się bardzo często za pośrednictwem urządzeń mobilnych, które generują 35% ruchu na stronie. Dostrzegalny jest także udział konsol na poziomie 7%. Ruch przeglądarkowy plasuje się na pierwszym miejscu z 56% udziału.
Twitch 2015 statystykiTwitch słynie także z niesłychanego floodu i spamu na chatach rozmów, towarzyszących transmisjom. W 2015 roku wysłano na nich łącznie 9 169 726 092 wiadomości, co odpowiada liczbie 17 446 wiadomości na minutę. Najczęściej używaną z emotikon była oczywiście Kappa. Drugie miejsce zajął popularny „:D”, na trzecim miejscu uplasowało się natomiast serduszko „<3". Twitch 2015 statystykiKto z Was marnuje swoje życie śledzi emocjonujące rozgrywki w serwisie Twitch.tv? A tak serio i bez cienia złośliwości: czasem sam tam zerkam i nie widzę w tym niczego złego. Czym różni się śledzenie wydarzeń esportowych od kibicowania przed telewizorem ulubionej jedenastce na boisku piłkarskim?

Źródło: inf. własna, Twitch