TVN inwestuje w polskiego YouTube’a kupując Gamellon. Co z tego wyniknie?

Grupa TVN przejęła Gamellon – jedną z największych sieci, współpracujących z osobami prowadzącymi na polskim YouTube kanały o tematyce gier komputerowych. Wydawca chce tym samym sprawić, że ich twórcy pojawią się nie tylko na platformie Player.pl, ale także występowali będą w… telewizji. Przypominamy, że sieci partnerskie mają bardzo duży wpływ na to, co w serwisie YouTube zamieszczają współpracujący z nimi twórcy.
W skład Gamellon wchodzi ok. 100 kanałów, które subskrybuje 19 milionów różnych użytkowników YouTube’a. Filmy zamieszczane na kanałach geenrują 150 milionów odsłon każdego miesiąca. Jak sami widzicie jest to kolosalne audytorium, do którego teraz skutecznie będzie docierał w pewien sposób także TVN. Dodać należy, że jest to także bardzo młoda grupa docelowa, do której do tej pory stacja telewizyjna raczej nie docierała.
– TVN konsekwentnie umacnia swoją pozycję lidera w dynamicznie rozwijającym się rynku video online. Kontynuując wdrażanie strategii Digital First, jest mi niezmiernie miło powitać w gronie naszych gwiazd Blowka i Stuu – jednych z najbardziej kreatywnych YouTuberów. Wspólnie z Gamellon chcemy wspierać młodych twórców w kreowaniu oraz monetyzacji produkcji internetowych w tym tzw. branded entertainment, reklamodawcom oferując tym samym nowe formy komunikacji docierającej do młodych odbiorców w Polsce i regionie CEE – mówi Jim Samples, prezes zarządu TVN.
TVN już wcześniej współpracował z YouTuberami, m.in. w programie „Lip Sync Battle Ustawka” z Sylwestrem Wardęgą i Stuu w rolach głównych. Latem oglądać mogliśmy także program „BlowStar” z YouTuberem o pseudonimie Blowek.
Czas pokaże w jaki sposób TVN pokieruje swoją nową inwestycją.
 
 

Źródło: TVN