Tron – czyli androidowa konsola z Tegrą 4 od Huawei

Zacznijmy od parametrów – na pokładzie tego cacka znajdziemy Tegrę 4, 2 GB RAM, 16 lub 32 GB przestrzeni dane, zbiór modułów i portów łączności (Bluetooth 3.0, Wi-Fi 802.11ac, port USB 3.0, HDMI), jak również Androida 4.2.3 sterującego pracą całości. Jak sami widzicie, parametry mocno wyprzedzają wspomnianą wcześniej konsola Ouya, której serce stanowi Tegra z dopiskiem „3”.
Wygląd konsoli i kontrola przywodzi na myśl inspiracje co najmniej kilkoma innymi gadżetami. Sama konsola przypomina nieco nowego Maca Pro (cylindryczny kształt, błyszcząca obudowa), natomiast kontroler to swego rodzaju połączenie pada z Xboksa 360 z DualSchockiem 4 (za sprawą płytki z panelem dotykowym).
Cenę konsoli ustalono na poziomie 120 dolarów. Najprawdopodobniej jednak Huawei swoją konsolę stworzyło głównie z myślą o rynku chińskim, a zatem z jej dostępnością w Polsce mogą wystąpić poważne problemy. Nieco podobnym produktem, a przynajmniej o zbliżonej specyfikacji, jest konsolaMad Catz M.O.J.O., o której pisaliśmy jakiś czas temu. Ta jednak kosztuje przeszło dwukrotnie więcej, ale za to oferuje wsparcie dla aplikacji i gier ze sklepu Play. Na tę chwilę Tron, podobnie jak Ouya, nie może na to liczyć.

źródło: the verge