Toshiba AT300 Excite nareszcie trafi do Europy!

Nowy iPad postawił poprzeczkę naprawdę wysoko. Mimo to, co rusz pojawiają się kolejne tablety rzucające mu wyzwanie. Jednym z nich jest Toshiba Excite 10 AT300, która już wkrótce pojawi się także w Europie!
Przypominamy, że tablet został wyposażony w 10,1-calowy ekran dotykowy, pracujący w rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Szkło Gorilla Glass będzie chroniło wyświetlacz przed zarysowaniem i innymi uszkodzeniami.
Sercem urządzenia jest czterordzeniowy procesor NVIDIA Tegra 3. Na pokładzie znajdziemy również 1 GB RAM-u DDR3 oraz 16 lub 32 GB pamięci wewnętrznej, którą to liczbę będzie można powiększyć o kolejne 64 GB za sprawą wbudowanego czytnika kart SD.
Tablet wyposażony jest także w port micro-USB oraz wyjście micro-HDMI. Wykonywanie zdjęć i rejestrowanie filmów umożliwia 5-megapikselowy aparat umieszczony z tyłu urządzenia, natomiast na prowadzenie wideorozmów pozwola 2-megapikselowa kamera przednia. Bateria ma dostarczyć mocy na 10-12 godzin nieustannej pracy.
Za całość odpowiada (a jakżeby inaczej!) system operacyjny Android 4.0 ICS. Toshiba Excite 10 AT300 ma pojawić się w Europie pod koniec czerwca. Nie wiemy jeszcze czy i kiedy zawita do Polski. Cena tabletu oscylować ma w okolicy 325 funtów (1650 zł).

Źródła: Slashgear, Liliputing, Ubergizmo