TOP: Nowe technologie na stoku

Gogle z funkcją nagrywania Liquid Image

Gogle z wbudowaną kamerą zamiast dedykowanej kamerki? Dlaczego by nie! Jednym z najtańszych rozwiązań jest urządzenie Liquid Image oferowane w cenie około 449 złotych. Oko kamery, zdolne do rejestrowania obrazu z rozdzielczością 720p i kącie 135 stopni umieszczono centralnie nad szybką gogli. Czas pracy kamerki wynosi około 2 godzin. Bateria pozwoli więc zarejestrować całkiem długi materiał z dnia spędzonego na stoku. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby latem używać gogli na przykład podczas jazdy na motorze Enduro. W sprzedaży znajdują się także nieco droższe modele gogli, wyposażone między innymi w odbiornik GPS i możliwość nagrywania w trybie 1080p.
Cena: 449 złotych
 


Kamerka sportowa Sony Action Cam HDR-AZ1VR

Action Cam Sony HDR-AZ1VR czy GoPro Hero4? Wybór wcale nie jest jednoznaczny. Kamerka sportowa Sony oferuje prawie dwa razy dłuższy czas pracy na baterii, co dla wielu jest ogromną zaletą. Najnowszy model kamery sportowej Sony nie posiada wprawdzie możliwości nagrywania wideo w formacie 4K, ale wyposażony jest w szalenie przydatną funkcję stabilizacji obrazu, której niestety brakuje w urządzeniach GoPro. A różnica w jakości obrazu ustabilizowanego do trzęsącego się jest ogromna! Kamerka Sony Action Cam HDR-AZ1VR chwalona jest także za jakość nagrań w słabych warunkach oświetleniowych. Macie ochotę na nocną przejażdżkę na oświetlonym stoku? HDR-AZ1VR sprawdzi się doskonale! Dzięki akcesoriom zawartym w zestawie kamerkę bez problemu przymocujecie do kasku, nart, czy też deski snowboardowej. W sprzedaży znajduje się także poręczny pilot zdalnego sterowania.
Cena: 1599 złotych
 


Kamerka sportowa GoPro Hero4 Silver


 

Najnowsza generacja kamerek GoPro przewyższa poprzednie modele niemal pod każdym względem. Największą zmianą są ulepszone tryby kamerowania w rozdzielczości 4K. Proponowany przez nas tańszy model Silver w zupełności wystarczy osobom, które nie zajmują się profesjonalną obróbką nagranych materiałów. GoPro Hero4 Silver Edition nagrywa wideo w rozdzielczości 2,7K w 30 klatkach na sekundę oraz 4K w 15 kl./s. . Zestaw akcesoriów z wersji Hero4 Silver Adventure zawiera w sobie między innymi wodoszczelną obudowę, która ochroni kamerę na stoku przed intensywnymi opadami śniegu oraz wilgocią. Latem okaże się niezwykle użyteczna podczas uprawiania sportów wodnych oraz nurkowania. Jeśli mimo wszystko nie satysfakcjonują Was możliwości wersji Silver, za dopłatą 400 złotych otrzymacie wydajniejszy model Hero4 Black.
Cena: 1976 złotych
 


Apka z warunkami pogodowymi

Przed wyjazdem na stok warto sprawdzić gdzie panują optymalne warunki do czerpania jak największej frajdy z białego szaleństwa. Aplikacji, które umożliwiają sprawdzenie warunków pogodowych jest dość dużo. Dzięki nim uzyskamy informacje odnośnie aktualnej temperatury, prognoz pogody i grubości pokrywy śnieżnej. Najlepsze narzędzia pozwalają podejrzeć stoki za pośrednictwem montowanych przy nich kamerek internetowych, a nawet poinformują nas o tym, czy dana trasa jest w danym dniu otwarta. Do obsługi tego rodzaju narzędzi wystarczy najprostszy smartfon z systemem Android, iOS lub Windows oraz łączność z internetem. My polecamy aplikację SKIRaport, dostępną na wszystkie trzy platformy i posiadającą pełen wachlarz wymienionych wyżej funkcji:

1. Android
2. iOS
3. Windows
 


Zegarek z GPS Garmin Fenix

Zaawansowany zegarek przyda się o każdej porze roku zarówno profesjonaliście, jak i amatorowi. Zegarek z GPS taki jak Garmin Fenixa ma w zasadzie każdą funkcję, o jakiej moglibyście zamarzyć. Oprócz podstawowej funkcji zapisywania trasy i szczegółowych danych posiada także możliwość wyświetlania map bazowych, ma wbudowany kompas oraz wysokościomierz barometryczny. Co najważniejsze, wbudowany akumulator pozwala na rekordowe 50 godzin pracy! Takiego wyniku nie osiągnęło do tej pory żadne inne urządzenie tego rodzaju. Przypominamy, że kultowy Garmin Forerunner 310XT z trudem dobija do 20 godzin. Możliwość sparowania z czujnikami za pośrednictwem ANT+ i Bluetooth pozwoli między innymi na monitorowanie pracy serca, ale także dogłębną analizę innych danych, takich jak choćby VO2 Max.
Cena: 1299 złotych