TOP 25 bezpłatnych aplikacji na Androida

Endomondo
EndomondoEndomondo to bez dwóch zdań jedna z najlepszych (o ile nie najlepsza) aplikacja dla sportowców. Dzięki niej zarejestrujecie przebieg swoich ćwiczeń, zarejestrujecie przebyty dystans i policzycie spalone kalorie. Bardzo trudnym zadaniem jest wymienianie wszystkich ciekawych funkcji, bo jest ich naprawdę multum. Wyniki, statystyki i przebieg tras podziwiać można za pośrednictwem strony internetowej. Tam też można wziąć udział w rywalizacjach zarówno prywatnych, jak i publicznych (często z nagrodami!). Nie muszę chyba pisać jak wielką motywacją jest walczenie z innymi o każdy kilometr, sekundę i spaloną kalorię? Mężczyźni uwielbiają rywalizację. Kobiety na pewno nią nie pogardzą. W Google Play zakupić można także wersję Pro. Warto. 🙂
Przycisk


 
Narty & Warunki Narciarskie
Narty & Warunki NarciarskieChcecie nieco odetchnąć i pośmigać na nartach albo snowboardzie? Oto apka dla Was. W bazie znajduje się ponad 2000 ośrodków narciarskich z całego świata, w tym oczywiście z Polski. Do Waszej dyspozycji oddano nie tylko informacje dotyczące temperatury, ostatnich opadów, pokrywy śnieżnej, otwartych wyciągów i… kolejek do wyciągów (!), ale także mnóstwo obrazów z kamerek internetowych umieszczonych na stokach. Wśród ciekawych funkcjonalności należy wymienić powiadomienia o opadach śniegu w danym ośrodku oraz mapki stoków.
Przycisk


 
Menedżer Plików
Menadżer plikówMasz bałagan w swoich androidowych plikach? Uporządkuj je dzięki aplikacji o nazwie Menedżer Plików. Dzięki niemu nie tylko skopiujecie, usuniecie i wyszukacie określone pliki. Program pozwoli także na edytowanie tekstu, odtwarzanie plików .swf oraz kompresję i dekompresje danych. Aplikacja wyposażona jest w niezłą przeglądarkę plików graficznych. Ciężko o lepszy, a przy tym mniej skomplikowane narzędzie tego typu.
Przycisk


 
Dysk Google
Dysk GoogleDzięki rewelacyjnemu narzędziu od Google uzyskasz dostęp do wybranych plików na każdym urządzeniu z dostępem do internetu. Wszystko co należy zrobić, to wrzucić określone pliki do folderu Google Drive. Ten prosty zabieg sprawi, że pliki te będą dostępne na każdym urządzeniu podłączonym do sieci (po uprzednim zalogowaniu na konto Google rzecz jasna). Z poziomu dysku Google otwierać można zdjęcia, filmy oraz dokumenty PDF, pakietu Office i wiele innych. Przechowywane na dysku pliki można udostępniać także uprzednio zdefiniowanym osobom.
Przycisk


 
Bilkom
BilkomBilkom to nieodłączny towarzysz wszystkich osób, korzystających z usług PKP. Dzięki niemu sprawdzicie dokładne informacje odnośnie interesującego Was połączenia tak polskiego, jak i zagranicznego. Bilkom wyświetli czas odjazdu, przyjazdu oraz dokładną trasę. Narzędzie informuje także o opóźnieniach, stacjach kolejowych w pobliżu użytkownika, a także pozwala na utworzenie osobistego rozkładu jazdy, w skład którego wejdą wybrane przez użytkownika połączenia. Wyszukiwanie jest jeszcze prostsze dzięki poleceniom głosowym. Aplikacja jest przejrzysta, łatwa w obsłudze i co ważne, nie ma wielkiego zapotrzebowania na zasoby systemowe.
Przycisk


 
Skyscanner
SkyscannerWyszukiwarek połączeń lotniczych jest mnóstwo. Dlaczego Skyscanner? Jest on bowiem w moim odczuciu najlepszą z nich. Oferuje najbardziej przejrzysty interfejs, ofertę największej ilości przewoźników, a także błyskawiczne wyszukiwanie według predefiniowanych kryteriów. W ciągu zaledwie kilku sekund aplikacja przeszukuje oferty ponad 1000 linii lotniczych. Dzięki niewielkiemu narzędziu można błyskawicznie zarezerwować pożądany lot. Często aplikacja wyszukuje ceny niższe od tych, oferowanych bezpośrednio przez danego przewoźnika. Must-have miłośników podniebnych podróży!
Przycisk

 
Jakdojade.pl
Jakdojade.plNiegdyś niezawodna wyszukiwarka połączeń autobusowych i tramwajowych w największych miastach w Polsce. Ostatnimi czasy sytuacja uległa pogorszeniu. Bywa, że aplikacja wprowadza w błąd, wyświetlając niepoprawne godziny odjazdów (takie zjawisko zaobserwowałem podróżując w okręgu GOP). Użytkownicy skarżą się także na brak kompatybilności z najnowszym Androidem. Tak czy inaczej polecić warto, ale warto też sprawdzić raz na jakiś czas prawidłowość pobranych rozkładów jazdy. Przydatną funkcją jest nawigator, który za pośrednictwem GPS poprowadzi Was prosto do wyznaczonego uprzednio celu.
Przycisk


 
Go Launcher EX
Go Launcher EXLiczba instalacji przekraczająca 50 milionów i średnia ocen 4,6 mówią same za siebie. Go Launcher EX jest z pewnością jednym z ciekawszych androidowych launcherów. Ciekawe motywy, finezyjne przejścia ekranów, garść widżetów, obsługa gestów i ogromne możliwości personalizacji uprzyjemnią pracę z systemem. Uwaga! Na słabszych telefonach z małą liczbą pamięci RAM aplikacja działa przeraźliwie wolno! Zalecamy minimum 512 MB RAM do komfortowej obsługi.
Przycisk


#break#
Payback PL
Payback PLOto mobilna aplikacja powiązana z najpopularniejszym i największym w Polsce programem rabatowym. Zaryzykuję stwierdzenie, że jednym z niewielu, z których opłaca się korzystać. Dzięki apce Payback PL błyskawicznie sprawdzicie aktualne zniżki i uruchomicie kupony, które pomogą w jeszcze szybszym gromadzeniu punktów na Waszej karcie Payback PL. Bez problemu sprawdzicie także saldo punktowe. Wbudowana mapa punktów sprzedaży partnerów Payback PL znacząco ułatwi ich odnalezienie. Do działania aplikacji wymagany jest GPS.
Przycisk
 
Go SMS Pro
Go SMS ProGo SMS Pro jest doskonałą propozycją dla wszystkich tych, którzy zdążyli się uzależnić od wiadomości tekstowych. Rozbudowana aplikacja oferuje prawdziwe zatrzęsienie funkcji: czarne listy, możliwość wysyłania szybkich wiadomości, indywidualne dzwonki kontaktów, indywidualną kolorystykę powiadomień dla każdej osoby z książki telefonicznej, mnóstwo ciekawych widżetów, sortowanie wiadomości, okienko szybkiej odpowiedzi, powiadomienia na pulpicie i wiele, wiele innych! Interfejs graficzny można modyfikować w sposób dowolny tak, aby dopasować narzędzie do swoich indywidualnych potrzeb. To chyba najładniejsza i najbardziej funkcjonalna aplikacja tego typu!
Przycisk


 
mBank PL
mBank PLWielu z Was zapewne posiada konto w mBanku. mBank PL to mobilna aplikacja pozwalająca na sprawdzenie stanu konta, wykonanie przelewu, doładowanie telefonu i niemal wszystkie inne operacje, dostępne z poziomu przeglądarki internetowej (otwieranie i likwidacja lokat, wgląd w historię operacji). Najnowsza wersja aplikacji została wyposażona w widżet, który na pulpicie Waszego telefonu na bieżąco wyświetlał będzie aktualne saldo konta. Przydatny może okazać się także lokalizator bankomatów i wpłatomatów, który korzysta z modułu GPS.
Przycisk
 
GPS Status & Toolbox
GPS Status & ToolboxNarzędzie pozwala sprawdzić satelity, z którymi aktualnie łączy się odbiornik w naszym telefonie. Wyświetla parametry takie jak siła sygnału, naszą wysokość, szerokość i długość geograficzną, dokładność pomiaru i prędkość z jaką się poruszamy. Aplikacja sama w sobie może wydawać się średnio przydatna. Działa jednak doskonale jako wsparcie dla programów, korzystających z odbiornika GPS. Dzięki niej, pomiar jest znacznie szybszy i dokładniejszy. Często przed uruchomieniem narzędzi takich jak Endomondo, warto na chwilę uruchomić GPS Status tylko po to, żeby złapać sygnał.
Przycisk


 
ColorNote
ColorNoteJeśli podobnie jak ja, miewacie często problem, aby ogarnąć wszystkie obowiązki w danym dniu, zainstalujcie ColorNote. Dzięki tej niewielkiej aplikacji utworzycie niezliczoną ilość kolorowych karteczek-przypominajek, które pomogą Wam zaplanować dzień. Możliwość tworzenia list rzeczy „do zrobienia” jest bardzo przydatną funkcjonalnością. Pozycje na liście można wygodnie „skreślać”. Miłym dodatkiem jest opcja ustawienia powiadomień na pulpicie, w postaci niewielkich widżetów o rozmiarze 1×1, 2×2 lub 4×4 pól. Notatki można zabezpieczać hasłem i tworzyć ich kopie zapasowe.
Przycisk


 
TVN Player
TVN PlayerMiłośnicy szklanego ekranu z pewnością docenią możliwości, jakie daje programik TVN Player. Za jego pośrednictwem obejrzycie seriale emitowane na antenie stacji TVN. Programy dostępne są za darmo w rozdzielczości HD. Czasem zdarzają się błędy w przesyłaniu strumieniowym, jednak stanowią one rzadkość. Jedyny minus stanowią reklamy, które trzeba obejrzeć każdorazowo przed rozpoczęciem oglądania interesującego nas materiału.
Przycisk


 
IMDB
IMDBWidzieliście już setki filmów i szukacie czegoś nowego? A może po prostu chcecie napisać recenzję czegoś, co obejrzeliście w ostatnim czasie, ocenić film lub przeczytać opinie innych? IMDB to największa w internecie baza ocen, recenzji i opisów filmów. Za jej pośrednictwem uzyskacie dostęp do wielu rankingów – zarówno filmów, seriali telewizyjnych, jak i aktorów. To nieskończenie głęboka kopalnia, która pozwoli dotrzeć Wam do prawdziwych perełek kinematografii. Ach, zapomniałbym o możliwości oglądania trailerów najnowszych filmów.
Przycisk


 
MX Player
MX PlayerLubicie oglądać filmy i brakuje Wam odpowiednich kodeków? Pobierzcie na swojego smartfona MX Player. Odtwarzacz ten nie tylko obsługuje wszystkie popularne kodeki i formaty plików, ale także wykorzystuje dobrodziejstwa płynące z faktu posiadania w smartfonie wielordzeniowego procesora (szybsze dekodowanie filmów). Za pomocą MX Playera odtworzycie także formaty napisów takie jak .srt, .sub, .txt, .mpl, .psb i wiele innych. Wśród innych ciekawostek funkcja pinch zoom, kids lock (sprawi, że dziecko oglądając film nie zrobi z telefonem niczego innego) oraz możliwość ustawiania opóźnienia napisów.
Przycisk


#break#
TuneIn Radio
TuneIn RadioPrzed Wami androidowe radio, uznawane przez wiele osób za bezkonkurencyjne. TuneIn Radio to dostęp do ponad 70 000 stacji radiowych z Polski i całego świata oraz około 2 milionów podcastów. Cóż tu dużo pisać – każdy znajdzie coś dla siebie.
Przycisk


 
Llama – Location Profiles
Llama - Location ProfilesJeśli zadanie przełączania się pomiędzy poszczególnymi profilami telefonów jest dla Was męczące, a wieczne wyciszanie dzwonka w pracy, czy też szkole przyprawia Was o zawrót głowy, wiedzcie że stworzono aplikację dla Was. Llama pozwala na zautomatyzowanie wszystkich tych czynności. W jaki sposób? Ano na podstawie Waszej lokalizacji. Aplikacja korzysta z nadajników sieci telefonicznych, aby ustalić położenie telefonu. Na tej podstawie przełącza się pomiędzy profilami zdefiniowanymi dla danego miejsca. Pozwala nie tylko wyciszyć dźwięk, ale także włączyć odtwarzacz muzyczny, czy też uruchomić WiFi i Bluetooth.
Przycisk
 
QuickPic
QuickPicJaka jest najlepsza przeglądarka obrazków dla Androida? To proste: QuickPic! Dlaczego? Bo prócz bardzo przyjemnego dla oczu interfejsu graficznego, możliwości odtwarzania gifów i niskiej zasobożerności posiada bardzo pożądaną cechę: nie uruchamia żadnych zbędnych usług w tle. Pliki graficzne da się poddawać niewielkiej obróbce, obracać je oraz przycinać. Zdjęcia i foldery można zabezpieczać hasłem.
Przycisk
 
Yanosik
YanosikAplikacja szturmem zdobyła w przeciągu zaledwie kilku miesięcy serca internautów. Yanosik to nawigacja wyposażona w funkcję ostrzegania przed fotoradarmi. Ponadto sprytne narzędzie wyświetla też na mapie lotne patrole drogowe oraz samochody inspekcji transportu. Od jakiegoś czasu Yanosik ostrzega także przed korkami. Wszystko to zupełnie za darmo! Warto ściągnąć i przekonać się na własnej skórze, że warto. O sile stanowią informację o fotoradarach – sama nawigacja jest dość przeciętna.
Przycisk

 
MoneyWise
MoneyWiseMoneyWise to aplikacja dla osób, którym pieniądze same uciekają z portfela. To niewielkie narzędzie pomaga utrzymać w ryzach domowy budżet i kontrolować Wasze finanse. Wszystko co należy zrobić, to skrupulatnie uzupełniać dochody i wydatki. Wszystkie dane zaprezentowane są na wykresach i w przejrzystych tabelach. Po krótkiej analizie zobaczycie na czym możecie zaoszczędzić nieco grosza.
Przycisk


 
Android weather
Android WeatherSą osoby, które z dystansem podchodzą do prognoz pogody (ja). Są też takie, które dzień rozpoczynają od sprawdzenia informacji dotyczących nasłonecznienia, temperatury, ciśnienia, opadów i poziomu wód w rzekach. Dla nich stworzono Android Weather – według wielu najdokładniejszą i najprzyjemniejszą dla oka aplikację pogodową na Androida. Do wyboru jest aż pięć rozmiarów widżetu. Automatyczne aktualizacje dotyczące pogody odbywają się najczęściej co 15 minut. Wyświetlać można jednocześnie prognozy z dziesięciu miejsc. Polskiej wersji językowej niestety brak.
Przycisk
 
Tumblr
TumblrTumblr jest narzędziem przeznaczonym dla osób posiadających konto w platformie mikroblogowej o tej samej nazwie. Umożliwia przesyłanie filmów wideo, zdjęć i tekstu bezpośrednio na swojego bloga. Ponadto pozwala na odczytywanie i odpowiadanie na wiadomości z blogów.
Przycisk
 
Holo Launcher HD
Holo Launcher HDOto launcher dla smartfonów wyposażonych w system Android 4.0. Posiada wszystkie funkcje interfejsu znanego z systemu w wersji 4.1.1. Holo launcher to maksymalnie 9 pulpitów o siatce 10×10, obsługa gestów, możliwość dostosowania kolorystyki każdego elementu oraz zmiana wyglądu ikon i folderów. Swoje ustawienia można w prosty sposób zapisywać i przywracać. Każdy launcher należy przetestować na własnej skórze, żeby się do niego przekonać. Zachęcamy!
Przycisk
 
Filmweb
Pisałem o IMDB, więc grzechem byłoby pominąć rodzimą aplikację mobilną polskiego serwisu o filmach. Prócz recenzji i ocen dzieł kinematografii znajdziecie tu także zawsze aktualny repertuar kin, program telewizyjny, a także Gustomierz, znany także z pełnej wersji Filmwebu, który pomoże Wam znaleźć filmy potencjalnie trafiające w Wasze gusta. Interfejs pozostawia jeszcze nieco do życzenia, ale aplikacja cały czas prężnie się rozwija.

Przycisk

 

Wszystkie zrzuty ekranu użyte w artykule pochodzą ze sklepu Google Play.