Tony Hawk Pro Skater 5 – 20 osób w jednym skateparku

Moda na wskrzeszanie kultowych niegdyś marek jest nadal popularna, a już wkrótce możemy spodziewać się kolejnej części znanej serii Tony Hawk Pro Skater, której ostatnia odsłona ukazała się 13 lat temu. Activision planuje jej powrót i już w tej jesieni wprowadzi do sprzedaży Tony Hawk Pro Skater 5.
Największą nowością w popularnej serii będzie oczywiście tryb wieloosobowy, bez którego nie może się obyć dziś praktycznie żadna nowa produkcja. W przypadku Tony Hawk Pro Skater 5 będzie on szczególnie warty uwagi, gdyż umożliwi nam wspólną zabawę z 19 osobami z całego świata.Jak wyjaśnia nam Josh Tsui, szef studia Robomodo zajmującej się jedną z wersji platformowych nowej gry, będzie to jak skatepark, który nigdy nie jest zamykany i w każdej chwili można będzie spotkać tam innych zawodników doskonalących swe umiejętności.
Oczywiście gracze nie będą musieli ograniczać się tylko do skateparków przygotowanych przez twórców i dzięki edytorowi poziomów, mogą stworzyć całkowicie własny projekt i następnie podzielić się nimi z innymi graczami.
Niestety wszystkie te funkcje dostępne będą tylko dla posiadaczy konsol PlayStation 4, Xboxa One. Użytkownicy PS3 i Xboxa 360 otrzymają wprawdzie edytor poziomów, jednakże ich edycje nie zostaną wyposażone w tryb online, a tym samym możliwość dzielenia się własnymi projektami.Twórcy zdążyli już zapowiedzieć pierwsze DLC o nazwie Totally Rad 80’s Pack, które jak sugeruje nazwa, wprowadzi do gry klimat lat 80-tych. Pojawi się więc inny wystrój skateparków, ubrania dla bohaterów, a także stylowe deski, w tym również wersja antygrawitacyjna, doskonale znana fanom filmowej trylogii Powrót do Przyszłości.
Przypomnę, że premierę Tony Hawk Pro Skater 5 w wersji na PS4 oraz Xboxa One zaplanowano na wrzesień. Użytkownicy PS3 oraz Xboxa 360 dostaną swe wersje nieco później.