Tim Cook odpłynął: po co Ci PC skoro jest iPad Pro? Rusza przedsprzedaż

Ludzie powoli nudzą się tabletami. Mniej więcej dwa lata temu wieściłem, że smartfony będą stawać się coraz większe i z czasem zaczną wypierać te, chwilowo tylko modne urządzenia. Obecnie smartfony z ekranami 5,5-cala stają się normą, a rynek tabletów notuje spadki sprzedaży. Nie przejmuje się tym Apple, które jakiś czas temu zaprezentowało 12,9-calowego iPada Pro. Wydawać by się mogło, że tablety w tym rozmiarze przyjmą się jedynie na rynku biznesowym, jednak CEO Apple – Tim Cook, uważa, że będzie inaczej.
iPad Pro trafił dziś do przedsprzedaży w 40 krajach na świecie. Według Tima Cooka urządzenie to: „będzie w stanie zastąpić niemal każdy komputer osobisty. To idealny zamiennik dla laptopa i komputera stacjonarnego dla naprawdę wielu osób.” Oczywiście najnowsze słowa Tima Cooka nie znajdują jakiegokolwiek odzwierciedlenia w dotychczasowych wynikach sprzedaży tabletów Apple i tego, aby ich sprzedaż choćby w niewielkim stopniu wpływała na sprzedaż komputerów osobistych. Dlaczego 12,9-calowy tablet miałby zastąpić całą gamę innych urządzeń, skoro 10,1-calowe tablety tego nie dokonały?
Ja po raz kolejny zadaję na głos pytanie: „Na co komu tablet, skoro te same zadania można wykonać na smartfonie, którego obecnie ma już niemal każdy?!”. A no tak, iPad Pro ma 12,9-calowy ekran, zapomniałem. Ekran taki duży, możliwości takie ogromne. Świetnie. Będzie można nosić ze sobą wszędzie dodatkową, sporych rozmiarów torbę. No a korzystanie z tabletu w domu? No jasne, można go zabrać ze sobą do wygodnego łóżka zamiast hodować garba przed monitorem komputera stacjonarnego, ale powiedzmy sobie szczerze: komfort PRACY na dekstopie i laptopie jest nieporównywalnie większy niż na tablecie i nikt nie jest w stanie mnie przekonać o tym, że jest inaczej.
Tim Cook uważa, że „iPad Pro jest doskonałym uzupełnieniem dla smartfona” oraz, że „wiele, wiele osób nie potrzebuje na co dzień innych urządzeń”. Hm, te słowa już chyba kiedyś padły. Tak, było to kilka lat temu, kiedy na rynku pojawiały się „pierwsze” tablety (pierwszy tablet został tak naprawdę zaprezentowany przez Microsoft w 2002 roku, nikt jednak nie zwrócił wtedy na niego uwagi). CEO Apple twierdzi także, że iPad Pro oferuje prawdziwą ucztę dla melomanów! Tak, tak! „System dźwięku i głośniki zastosowane w naszym nowym tablecie są tak potężne, że podczas odtwarzania filmu wideo czujemy jak urządzenie pulsuje nam w dłoniach”. Pozwólcie, że pozostawię to bez komentarza.
Za podstawowy model iPada Pro 32 GB Wi-Fi zapłacimy w Polsce 3999 złotych. Najtańszy model z LTE, czyli iPad Pro 128 GB LTE kosztuje 5299 złotych. Świetny interes, doprawdy. Ustawiliście się już w kolejce po nowe, emejzingowe urządzenie?

Źródło: telegraph, inf. własna