ThinkPad Tablet 2 – rywal MS Surface od Lenovo

Powolutku zbliża się październik, czyli miesiąc debiutu Windows 8. Możemy się spodziewać, że do tego czasu grono producentów zaprezentuje swoje tablety pracujące w oparciu o system od Microsoftu (również z dopiskiem „RT”). Dziś przyszła pora na tajwańskie Lenovo, które ogłosiło oficjalną specyfikację modelu ThinkPad Tablet 2, o którym słyszeliśmy już kilka miesięcy temu podczas tegorocznej edycji targów COMPUTEX.
Na pokładzie znajdziemy przede wszystkim procesor Intel Atom; na razie nie znamy jednak dokładnych jego parametrów. Ponadto ekran IPS o przekątnej 10.1 cala oferować będzie rozdzielczość WXGA (1366 x 768 pikseli). Za łączność odpowiadać będzie Wi-Fi oraz moduł 3G (dostępne w wyższych wersjach), a także NFC. Nie zabraknie też złącza USB 2.0, slotu na karty microSD, microHDMI, czytnika linii papilarnych, czy w końcu dwóch kamer: 8 Mpix (tył) i 2 Mpix (przód). Ważnym elementem wyposażenia będzie też dedykowany stylus, który można będzie schować w specjalnej wnęce obudowy. Producent zapowiada też dodatkowe akcesoria w postaci stacji dokującej i fizycznej klawiatury.
Za całość odpowiadać będzie Windows 8 w wersji PRO.
Nie znamy na razie ceny nowego ThinkPada. Również data premiery owiana jest tajemnicą, aczkolwiek spodziewałbym się, że tablet na sklepowe półki trafi w okolicach listopada.

Źródło: Ubergizmo