The Lost Island – dodatek do Crysis 3 oficjalnie zapowiedziany

Od premiery trzeciej części Crysisa minęło już sporo czasu, jednak graczy wcale nie ubywa. Najlepszym dowodem na to są prace nad pierwszym dodatkiem. Plotki w końcu się potwierdziły i The Lost Island pojawi się już niedługo. Będzie próbą przeniesienia nas do korzeni serii.

Dodatek wnosi przede wszystkim zupełnie nowe mapy. Z pokrytego roślinnością Nowego Jorku przenosimy się wprost na małą filipińską wyspę leżącą 200 mil od tej znanej z jedynki. Lokacje będą zatem nawiązywać do starych, sprawdzonych pomysłów, które fani pierwszego Crysisa z pewnością docenią. Oprócz map otrzymamy także nowe bronie (Rhino i Claw) oraz tryby rozgrywki (Frenzy i Possession).

Twórcy zapewniają, że dodatek zapewni większą swobodę działania. Lokacje mają być bardziej otwarte, aby gracze mogli skupić się na opracowaniu różnych taktyk walki. Zapewne gęsta roślinność pomoże w cichym i zabójczym eliminowaniu wrogów.

The Lost Island pojawi się 4 czerwca na PC, XBOX 360 oraz PS3. Jej cena to 15 dolarów, czyli na ten moment około 50 zł. Jest też możliwość zakupu gry na konsolę XBOX w cenie 1200 Microsoft Pionts. Miejmy nadzieję, że gra okaże się godnym rozszerzeniem i nie zepsuje renomy świetnej trzeciej części.

Źródło: gamespot.com