The Boring Company – pady z Xboxa sterują maszynami wiertniczymi

Elon Musk nie przestaje zadziwiać. Ledwie kilka dni temu na wizji pozwolił sobie na wypalenie skręta, co wywołało w sieci lawinę komentarzy, a już znów robi wkoło siebie zamieszanie. Tym razem chodzi o „najnudniejszą firmę na świecie”, czyli drążącą tunele The Boring Company.
Elon Musk za pośrednictwem oficjalnego konta The Boring Company na Twitterze zaprezentował kontrolery, których mają używać operatorzy ciężkich maszyn. Jeśli urządzenie na zdjęciu wygląda dziwnie znajomo, nic dziwnego. Musk rzekomo postawił na wygodne kontrolery z konsoli Xbox One. Powód? Są bardzo wygodne, ich obsługa jest intuicyjna, a wielu pracowników jego firmy korzysta z nich na co dzień, podczas gry na konsoli.the boring company xboxNie wiadomo do końca czy Elon Musk żartował i po raz kolejny chce szokować, czy faktycznie jest zwolennikiem tego rodzaju „cięcia kosztów”. Jeśli pracownicy faktycznie korzystają z tego rodzaju kontrolerów, to pozostaje pogratulować Muskowi szukania oszczędności w dobrych miejscach i umiejętności roztaczania wkoło swoich firm dobrego PRu.
The Boring Company jest firmą, której zadaniem nadrzędnym jest drążeniem tuneli pod miastami. Miałyby one pomóc rozładować ruch na powierzchni. Docelowo, samochodu podróżujące w tunelach umieszczane miałyby być na specjalnych platformach, umożliwiających im przemieszczanie się z prędkością nawet 230 km/h.
Pierwszy testowy tunel działa w Hawthorne w Californi. Rozmowy z firmą prowadzą obecnie miasta Chicago i Los Angeles.