The Binding of Isaac: Rebirth [DUPLIKAT-DOLICZYĆ]

Okazuje się, że posiadacze sprzętu z systemem iOS nie będą mogli zagrać na nich w The Binding of Isaac: Rebirth. Ta niezwykle popularna gra niezależna pojawiła się już na pecetach, PlayStation 4 oraz PlayStation Vita i powoli zmierza na urządzenia mobilne, jednak tylko z Androidem, ponieważ Apple nie chce wpuścić tytułu do AppStore.
Jak poinformował założyciel firmy, która jest wydawcą gry – Tyrone Rodriguez, Apple nie spodobał się fakt, że The Binding of Isaac prezentuje przemoc wobec dzieci, co nie jest dozwolone w AppStore.
The Binding of Isaac: RebirthApple ma trochę racji – The Binding of Isaac jest kontrowersyjną grą, która może budzić niepokój czy nawet obrzydzenie, ale przecież w AppStore znajduje się niejeden tytuł, który dla dzieci jest co najmniej nieodpowiedni. Wystarczy podać przykład Grand Theft Auto: San Andreas, Max Payne Mobile czy Carmageddon. Wygląda na to, że Apple stosuje politykę “równych i równiejszych”.
The Binding of Isaac: Rebirth jest rozszerzoną wersją produkcji niezależnej, która ukazała się w 2011 roku. W The Binding of Isaac przejmujemy kontrolę nad małym chłopcem, który chce uciec od matki, ponieważ ta zamierza złożyć go w ofierze Bogu. Bohater trafia więc do ciemnej piwnicy, w której będzie musiał stawić czoła licznym potworom. Grę stworzył ten sam człowiek, który odpowiada za projekt Super Meat Boy – Edmund McMillen. Co ciekawe, wersja na iOS nie została nawet oficjalnie zapowiedziana, ale sam McMillen mówił, że rozważa taką opcję.
W 2012 roku, pierwotna wersja The Binding of Isaac natknęła się na problem podobny do tego, z którym teraz boryka się Rebirth. Wtedy to Nintendo nie chciało przepuścić gry na swoją przenośną konsolę, czyli Nintendo 3DS. Nie mniej jednak, firma zmieniła swoje zdanie w 2014 roku, a tytuł pojawił się nie tylko na 3DS, ale także na WiiU.

Źródło:TechSpot