Tegoroczna premiera EverQuest Next zagrożona?

EverQuest to jedna z najstarszych (zadebiutowała w 1999 roku), a równocześnie najbardziej znanych serii MMORPG dostępnych na rynku. Odpowiedzialne za nią Sony Online Entertainment od pewnego czasu pracuje nad kolejną częścią zatytułowaną EverQuest Next.
Od momentu sprzedaży studia niewiele na jej temat słyszeliśmy, ale najwyraźniej projekt ma się całkiem dobrze, co potwierdza Terry Michaels, jeden ze starszych producentów nadchodzącej gry, który zapewnia, że po skończeniu narzędzi EverQuest Landmark zespół skupi się w całości na nowej produkcji. Prawdopodobnie będzie miał jednak zbyt mało czasu, by zdążyć z premierą w tym roku. Dlatego bardzo prawdopodobne jest to, że EverQuest Next ukaże się dopiero w 2016 roku. Naturalnie nic nie jest jeszcze przesądzone, jednak tworzenie gier MMO nie należy do łatwych i wymaga poświęcenia im mnóstwa czasu.Michaels wyjaśnił, że większość procesu twórczego będzie po prostu jednym wielkim eksperymentowaniem, bo choć ogólna koncepcja jest znana, to detale będą ustalane dopiero w trakcie produkcji. Nie można więc podać nawet przybliżonych ram czasowych, w których miałaby się odbyć premiera gry.
Fani gatunku MMO przyzwyczajeni są jednak do długiego oczekiwania, więc na pewno nie będą z tego powodu robić problemów.