Tablety z Windowsem 7 dostosowanym do ekranów dotykowych

Największą bolączką użytkowników tabletów działających pod kontrolą Microsoft Windows 7 jest to, że system ten kompletnie nie przystosowany jest do urządzeń z ekranami dotykowymi i najlepiej współpracuje z komputerami osobistymi, które wyposażone są w klawiaturę i mysz.
Zdając sobie sprawę z tego faktu, firmy Skytex i Exopc, które niedawno połączyły swoje siły, postanowiły wypuścić na rynek tablety z Windowsem 7 wyposażone w specjalny interfejs użytkownika, który sprawi, że praca na ekranie dotykowym stanie się dużo ładniejsza, a co za tym idzie przyjemniejsza – dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji, które normalnie przypisane są określonym skrótom klawiszowym, będzie bardziej intuicyjny, co powinno zadowolić gros użytkowników.
Tablety Skytab z serii S wyposażone zostaną w 9,7-calowe ekrany dotykowe działające w rozdzielczości 1024 x 768 pikseli. Na pokładzie znajdziemy dwurdzeniowy procesor Intel Atom N550 taktowany częstotliwością 1,5 Ghz, 320 GB wbudowanej pamięci oraz 2 GB RAM DDR3. Nie zabraknie oczywiście wyjścia HDMI, czytnika kart microSD oraz modułów Bluetooth i WiFi, które umożliwią połączenie z internetem oraz innymi urządzeniami. 1,3-megapikselowa kamera umieszczona z przodu urządzenia pozwoli nam na prowadzenie wideorozmów z przyjaciółmi.
Tablety będące efektem współpracy Skytex’u i Exopc nie będą raczej dostępne w Polsce, ponieważ żadna z firm nie sprzedaje u nas swojego sprzętu. Jeżeli jednak zależy Wam na tablecie działającym pod kontrolą systemu Microsoft Windows 7, który jednocześnie przystosowany będzie do pracy na ekranie dotykowym, to może warto zainteresować się tabletami Skytab z serii S, na które możecie już teraz składać zamówienia przedpremierowe w serwisieAmazon. Cena urządzeń to 699 USD (2100 zł) za sztukę.

Źródło: www.ubergizmo.com