Tablety z rodziny Surface zadebiutują wraz z Windowsem 8

Na 26 października przewidziana jest premiera najnowszej odsłony systemu operacyjnego Microsoftu. Tego samego dnia zadebiutują także tablety z rodziny Surface. Informacja ta pochodzi ze sprawozdania rocznego, które zostało złożone przez producenta na ręce amerykańskiej komisji papierów wartościowych i giełd.

„Kolejna wersja naszego systemu operacyjnego, Windows 8, będzie dostępna do kupienia od 26 października 2012 roku. Tego samego dnia rozpocznie się także sprzedaż Surface, zaprojektowanych i wyprodukowanych przez nas tabletów”.

Od dawna było już wiadomo, że zarówno system operacyjny, jak i tablety, zadebiutują mniej więcej w tym samym czasie. Teraz wiemy już jednak na pewno, że stanie się to tego samego dnia.
Przypominamy, że 26 października zadebiutują jedynie tablety Surface wyposażone w procesory ARM i z Windowsem RT na pokładzie. Surface Pro z procesorami Ivy Bridge Intela i Windowsem 8 pojawią się na półkach sklepowych dokładnie 90 dni później, czyli pod koniec stycznia.
Przybliżone ceny obu modeli nie są jeszcze znane. Microsoft zapewnia, że będą one konkurencyjne w stosunku do porównywalnych tabletów z procesorami ARM czy ultrabooków. Więcej szczegółów poznamy już wkrótce.

Źródło: Cnet