Tablety z Firefox OS już wkrótce

„Nie powiem kiedy dokładnie, ale mogę powiedzieć, że działamy agresywnie i zobaczycie coś już wkrótce. Od początku uważaliśmy, że stworzenie tabletu będzie łatwiejsze, ale uwaga wszystkich była skierowana na smartfony. Dlatego właśnie zaczęliśmy od smartfonów, ale chcemy przejść do tabletów tak szybko, jak to tylko możliwe” – mówi Brendan Elch, CTO Mozilli.

Smartfony działające pod kontrolą systemu operacyjnego Firefox OS tworzone są z myślą o rynkach rozwijających się. Oprócz bardzo niskiej ceny nie będą wyróżniać się niczym na tle konkurencji, przynajmniej na razie. Czy podobnie będzie z tabletami?

Nie zapominajmy, że na rynku tanich tabletów istnieje bardzo silna konkurencja. Jeżeli Mozilla i jej partnerzy biznesowi chcą dostać swój kawałek tortu, tablety będą musiały być naprawdę tanie albo zdecydowanie lepsze niż zaprezentowane ostatnio smartfony z Firefox OS na pokładzie.

Foxconn, aby wesprzeć „mobilne” aspiracje Mozilli, planuje zatrudnienie od 2000 do 3000 nowych pracowników. W ubiegłym miesiącu mieliśmy okazję ujrzeć na własne oczy prototypowy tablet działający pod kontrolą Firefox OS. Nadal nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie pierwsze urządzenia trafią na rynek.

Dzisiaj do sprzedaży trafi pierwszy smartfon z Firefox OS na pokładzie. Mowa o telefonie HTC Open, który zadebiutuje w pierwszej kolejności na rynku hiszpańskim. Smartfon będzie kosztował zaledwie 69 euro.

Źródło: VR-Zone