Tablety w końcu prześcigną laptopy

Mówi się o tym od dawna, ale chyba nikt nie przypuszczał, że nastąpi to tak szybko. Według najnowszych prognoz liczba sprzedanych tabletów znacznie przewyższy liczbę sprzedanych laptopów jeszcze w czwartym kwartale bieżącego roku.
Dane te dotyczą jedynie Ameryki Północnej, ale można spodziewać się, że trend ten przeniesie się także na inne kontynenty. Szacuje się, że w trzecim kwartale obecnego roku fiskalnego sprzedanych zostanie 21,5 miliona tabletów. Laptopy mają natomiast sprzedać się w liczbie „jedynie” 14,6 miliona egzemplarzy. Co więcej, od 2013 roku normą ma stać się przewaga tabletów nad laptopami.
„Czarny Piątek i sezon zakupowy, który po nim nastąpi, będą paliwem, które napędzi popyt. Debiut Nexusa 7 od Google i Kindle Fire 7 Amazona sprawiły, że cena 199$ stała się celem, do którego wszyscy dążą, czy też granicą, którą każdy chce przekroczyć” – mówi Richard Shim z NPD Display Search.
Jeżeli chodzi o resztę świata, to szacuje się, że globalnie sprzedaż tabletów (275,9 miliona) wyprzedzi sprzedaż laptopów (270 milionów) dopiero w 2015 roku. Nie oznacza to jednak wcale, że nie nastąpi to znacznie szybciej, wszak na rynku coraz więcej jest tabletów, które konkurencyjną ceną i specyfikacją odciągają użytkowników od laptopów i komputerów stacjonarnych.

Źródło: Cnet