Tablety Lenovo z Win RT będą kosztowały około 300-400$

Tablety z Windowsem RT na pokładzie zadebiutują już 26 października. Jako pierwsze do sprzedaży trafią urządzenia produkcji Microsoftu, Samsunga, Della, Asusa i Lenovo. Na chwilę obecną nie posiadamy zbyt wielu szczegółów na temat specyfikacji tabletów większości z wymienionych producentów. Tajemnicą pozostają również ceny urządzeń.
Lenovo ogłosiło właśnie, że ceny tabletów z Windowsem RT sygnowanych jego logiem będą o około 200-300$ niższe niż ceny konkurencyjnych tabletów, działających pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 8. Według szacunków te ostatnie mają kosztować około 600-700$, co oznacza, że urządzenia wyprodukowane przez Lenovo będzie można kupić już za około 300-400$.
Według ostatnich doniesień tablety Surface Microsoftu mogą kosztować jedynie 199$. Kwota ta jest najprawdopodobniej niższa niż koszt wyprodukowania pojedynczego egzemplarza. Żaden z pozostałych producentów pracujących obecnie nad tabletami z Windowsem RT nie może pozwolić sobie na sprzedaż swoich urządzeń w tej samej co Microsoft cenie. Wynika to przede wszystkim z konieczności opłat licencyjnych za system operacyjny.
Lenovo nie boi się jednak konkurencji. Firma uważa, że może stworzyć urządzenia znacznie lepsze niż Microsoft, który nie posiada na tym polu żadnego doświadczenia. Czy tak faktycznie będzie? Przekonamy się już wkrótce.

Źródła: Electronista, Slashgear