Tablet stworzony z myślą o żołnierzach!

Tablety PC stanowią obecnie jedną z najpopularniejszych kategorii urządzeń mobilnych. Nie ma zatem niczego dziwnego w fakcie, że producenci tworzą urządzenia skierowane do konkretnych grup – biznesmenów, graczy, dzieci czy osób starszych. Okazuje się, że moda na tablety nie ominęła również wojska – firma Harris, która zajmuje się produkcją urządzeń tworzonych z myślą o rynkach komercyjnych i rządzie, zaprezentowała właśnie tablet RF-3590 przeznaczony dla żołnierzy.
Urządzenie zostało wyposażone w 7-calowy ekran dotykowy pracujący w rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Sercem tabletu jest dwurdzeniowy procesor taktowany częstotliwością 1,5 GHz. Na pokładzie znajdziemy ponadto 2 GB RAM-u oraz dysk twardy SSD o pojemności 64 lub 128 GB. Całość działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android Honeycomb.

Oczywiście nie brakuje także takich elementów, jak GPS, moduły WiFi oraz Bluetooth, wbudowany czytnik kart SD czy porty USB i HDMI. Wykonywanie zdjęć i rejestrowanie filmów umożliwia 8-megapikselowy aparat umieszczony z tyłu urządzenia.
Jak na urządzenie przeznaczone do zadań specjalnych przystało, model RF-3590 odporny jest na ekstremalnie niskie czy wysokie temperatury, a także na upadki z wysokości i wstrząsy. Możliwe jest także włączenie opcji kontroli głosowej.
Na oficjalnej stronie producenta znajdziecie film, na którym zaprezentowano tablet RF-3590 w akcji. Co o nim myślicie?

Źródło: Harris Corp.