Tablet Razer EDGE. Jest moc!

W końcu po długich miesiącach dyskusji z graczami, dziesiątkach zapowiedzi i szczątkowych przeciekach informacji, poznaliśmy oficjalną specyfikację techniczną pierwszego tabletu firmy Razer, modelu EDGE. Oczywiście, jak przystało na tę markę, będzie to urządzenie przeznaczone do grania i to w pełnym tego słowa znaczeniu. Na pokładzie znajdziemy przede wszystkim system Windows 8, który pozwoli odpalić posiadaczom wszystkie pecetowe hity.
Razer EDGE występować będzie w dwóch wersjach: zwykłej i PRO. Różnić się one będą przede wszystkim procesorem, wielkością RAM-u oraz przestrzenią dyskową. Szczegóły znajdziecie poniżej:

Parametr:Razer EDGERazer EDGE PRO
Procesor:Intel Core i5 dwurdzeniowy
1.7GHz / Turbo 2.6GHz
Intel Core i7, dwurdzeniowy,
1.9GHz / Turbo 3.0GHz
RAM:4 GB8 GB
Przestrzeń dyskowa:64 GB SSD128 / 256 GB SSD
Ekran:10.1” (IPS, 1366×768)10.1” (IPS, 1366×768)
GPUIntel HD4000 (DX11)
NVIDIA GT 640M LE (1GB DDR3, Optimus Technology)
Intel HD4000 (DX11)
NVIDIA GT 640M LE (1GB DDR3, Optimus Technology)

Do tego dochodzą też głośniki stereo i 2-megapikselowa kamerka z przodu do wideorozmów.
Oprócz niezłej specyfikacji i systemu od Microsoftu, na uwagę zasługuje też dedykowany kontroler. Jak widzicie na powyższym zdjęciu, ma on dość nietypowy kształt. Dwa uchwyty z przyciskami, znajdujące się po bokach tabletu, powinny jednak zdać egzamin. Niewykluczone jednak, że całość będzie sporo ważyć.
Do tego producent przyszykował stację dokującą w postaci klawiatury QWERTY. Nie zabraknie też możliwości podłączenia tabletu do telewizora oraz grania przy użyciu kontrolerów do Xboksa 360.
Wszystkie te możliwości zostały zresztą zaprezentowane na poniższym filmie:

Ile byście zapłacili za to cacko? Gracze zdecydowali, że cena powinna wynosić od 1000 do 1300 dolarów i tak też się stało. Niższy próg dotyczy tańszego modelu, wyższy edycji PRO.

źródło: razer