Tablet Nokii na nowych zdjęciach

Na zdjęciu prasowym opublikowanym niedawno przez Nokię wyraźnie widoczne są trzy urządzenia – smartfon, tablet i laptop. W końcu doczekaliśmy się zatem oficjalnego potwierdzenia tego, czego spodziewaliśmy się już od dawna – fiński producent telefonów komórkowych wypuści na rynek tablet, działający pod kontrolą Windowsa.

Kolejne, nieco lepsze, zdjęcie urządzenia zawdzięczamy @evleaks. Po raz kolejny potwierdza się to, że tablet Nokii stylem będzie nawiązywał do smartfonów z rodziny Lumia. Na fotografii widoczny jest turkusowy wariant urządzenia. Poza tym do sprzedaży mają trafić jeszcze biała, czarna i czerwona wersja tabletu.

Sercem tabletu Lumia 2520 ma zostać niezwykle popularny ostatnimi czasy SoC Snapdragon 800 wyposażony w czterordzeniowy procesor taktowany częstotliwością 2,3 GHz oraz układ graficzny Adreno 330. Urządzenie ma posiadać 2 GB RAM-u i 32 GB pamięci wewnętrznej. Wbudowany czytnik kart microSD pozwoli na zwiększenie bazowej pojemności urządzenia. Tablet ma zostać wyposażony w 10-calowy ekran dotykowy LCD IPS, pracujący w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli.

Wieść niesie, że Microsoft, który zajmuje się obecnie dopełnianiem formalności w związku z przejęciem Nokii, nie jest zadowolony z faktu, że fiński producent chce wypuścić na rynek własny tablet. Ponoć amerykański producent starał się nakłonić Nokię do zaprzestania prac nad urządzeniem. Nie wiadomo czy jest to prawda, czy jedynie plotka.

Więcej szczegółów poznamy już za kilka dni, podczas konferencji Innovation Reinvented, która odbędzie się w Abu Dhabi już 22-ego października.

Źródła: Nokia, @evleaks