Tablet Intela – nowe informacje

O tym, że Intel pracuje nad swoim własnym tabletem wiemy już od pewnego czasu. Nie ma w tym niczego dziwnego, ponieważ rynek tabletów jest obecnie jednym z najprężniej rozwijających się. W trakcie konferencji Intel Developer Forum producent zaprezentował urządzenie, dzięki czemu posiadamy teraz nieco więcej informacji na jego temat.
Tablet zostanie wyposażony w 10,1-calowy ekran dotykowy. Jego sercem, o czym wiemy już pewnego czasu, ma być dwurdzeniowy procesor z serii Atom, którego nazwa kodowa brzmi Medfield, taktowany częstotliwością 1,6 GHz. Zdaniem producenta wykorzystany SoC (system-on-chip) ma być wydajniejszy niż Tegra 2 czy Qualcomm S3.
Oprócz tego urządzenie zostanie wyposażone w cały zestaw użytecznych elementów takich, jak porty micro-USB i mini-HDMI, który pozwoli na podłączenie tabletu do telewizora lub komputera, czy czytnik kart microSD umożliwiający zwiększenie bazowej pojemności urządzenia. Na chwilę obecną nie mamy więcej informacji na temat reszty specyfikacji.
Tablet Intela ma pojawić się na półkach sklepowych w pierwszej połowie bieżącego roku. Nie znamy jeszcze jego ceny ani szczegółów dotyczących dostępności. Urządzenie działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 3.x Honeycomb, ale najprawdopodobniej tuż po premierze doczeka się aktualizacji do wersji 4.0 ICS.

Źródło: bgr