Tablet Grid 10 – Fusion Garage powraca

Firma Fusion Garage jest znana z tabletu JooJoo, który w Polsce był i jest dostępny tylko na Allegro. Przez jakiś czas o marce było cicho, aż tu nagle – Fusion ogłasza, że prace nad nowym, 10-calowym tabletem są już właściwie ukończone, a na Amazonie można już składać pre-order na Grid 10.
System na którym działa urządzenie to właściwie Android, chociaż w oficjalnej specyfikacji figuruje jako Grid OS. Nazwa nazwą, ale użytkownicy przyzwyczajeni do systemu z robotem w logo nie będą mieli najmniejszych problemów z przestawieniem się. Poręczne wymiary – 122,4 x 63,9 x 9,6 mm, waga 690 gramów – to wszystko sprawi, że Grid 10 może stać się ulubieńcem mobilnej społeczności. Za szybkie i wydajne działanie odpowiada układ Nvidia Tegra 2 i 512 Mb pamięci RAM. Swoje dane musimy zmieścić na wewnętrznej wbudowanej pamięci pojemności 16 GB. Jeżeli to nam nie wystarczy, zawsze możemy ją rozszerzyć za pomocą kart microSD.
Co z łącznością? Oczywiście WiFi w standardzie n oraz, w droższej wersji, 3G. Nie zabrakło także Bluetootha 2.1 oraz odbiornika GPS. Za dźwięk odpowiadają dwa małe, półwatowe przetworniki. Co jeszcze z gadżetów? Akcelerometr, żyroskop oraz nadzwyczaj przydatny – czujnik światła, regulujący moc podświetlenia wyświetlacza. Cena Grid 10 – 1500 zł za wersję z 3G, oraz 1150 zł za uboższy model.