Tablet BlackBerry PlayBook oficjalnie

Kolejny gracz z komórkowego rynku wkracza do boju o klientów chcących wejść w posiadanie tabletu internetowego. Jest nim firma Research In Motion, której najnowsze urządzenie – BlackBerry PlayBook – może godnie rywalizować z prekursorem tabletowego szaleństwa – Apple iPadem.

Parametry techniczne urządzenia na pewno pozytywnie zaskoczą wielu z Was. A to za sprawą przede wszystkim dotykowego wyświetlacza o przekątnej 7-cali o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli z obsługą multitouch i wsparciem dla Flash 10.1.

Sercem tabletu jest dwurdzeniowy procesor Cortex A9 o zegarze 1GHz, mający do dyspozycji 1GB pamięci RAM. PlayBook może się pochwalić także dwiema kamerkami: przednią – 3 Mpix oraz zwykłą – 5 Mpix.

Na pokładzie sprzętu ważącego jedynie 400 gramów, znajdzie się także wyjście HDMI, USB, Bluetooth 2.1 z EDR, WiFi oraz USB. Wymiary urządzenia to 130 x 193 x 9,7 mm. Jednym z nielicznych jego mankamentów jest brak 3G i GPS.

BlackBerry PlayBook trafi na półki sklepowe dopiero na początku 2011 roku. Niestety, na razie nie wiadomo jaka będzie jego cena.