Szwajcarscy kibice protestują ‘na bogato’ przeciwko e-sportowi

Szwajcaria to kraj mlekiem i miodem płynący. Dowodem na to jest forma protestu, jaką obrali sobie „ultrasi” szwajcarskiego klubu piłkarskiego Young Boys. Kibice klubu z Brna chcieli wyrazić sprzeciw przeciwko rozgrywkom esportowym, w które inwestuje coraz więcej klubów piłkarskich. Jednym z takich klubów jest FC Basel, który zainwestował we własną drużynę w grze FIFA, a z którym spotkanie rozgrywała drużyna Young Boys.
Grupa kibiców, w 15 minucie spotkania, zaczęła rzucać w kierunku zaskoczonych piłkarzy na murawie Stade de Suise piłki tenisowe i… kontrolery do konsol Xbox One i PlayStation 4. Tym samym zmusili oni arbitra do przerwania spotkania, a piłkarzy do zejścia z boiska. Na trybunach pojawił się transparent z charakterystyczną ikoną „||”, oznaczającą znak pauzy.Do protestu przyłączyli się także kibice przyjezdnej drużyny FC Basel, którzy wywiesili własny transparent.young boys basel protest

Spotkanie ostatecznie dokończono, a przerwa trwała kilka minut. Przekaz był jednak zrozumiały: kibice piłkarscy nie życzą sobie, aby ich kluby miały cokolwiek wspólnego z e-sportem i finansowaniem tego rodzaju rozgrywek.
Drużyna Young Boys wygrała spotkanie z FC Basel 7-1.