Świetne wyniki sprzedaży Fallout 4, wysokie oceny w prasie!

Bethesda zaspokoiła popyt w dniu premiery, rozsyłając na cały świat i na wszystkie platformy sprzedaży około 12 milionów sztuk, co wygenerowało sprzedaż na poziomie ponad 750 milionów dolarów. Edycja kolekcjonerska, Fallout 4 Pip-Boy Edition, została wyprzedana w kilka godzin po ogłoszeniu jej dostępności.

Najwięksi sprzedawcy poinformowali Bethesdę o ogromnym zainteresowaniu konsumentów Falloutem 4. Niektórzy donieśli również, że była to najczęściej kupowana w przedsprzedaży gra roku. Ponadto Fallout 4 Pip-Boy Edition została najszybciej sprzedającą się edycją kolekcjonerską w historii gier. Po premierze poinformowano Bethesdę, że sprzedaż w dniu premiery okazała się w wielu wiodących sieciach detalicznych największa spośród gier, jakie ukazały się w tym roku. Bethesda wysyła teraz do sprzedawców kolejne egzemplarze gry Fallout 4, by zaspokoić zapotrzebowanie rynkowe.

Sprzedaż cyfrowa Fallouta 4 również okazała się rekordowa. Na platformie Steam tytuł stał się najpopularniejszą grą, pobijając dotychczasowy rekord jednoczesnych uruchomień – grało w nią ponad 470 000 osób. Aplikacja towarzysząca, Fallout Pip-Boy, stała się grą numer jeden w iTunes App Store. Fallout 4 pobił również wg platformy Twitch rekord najczęściej oglądanej premiery gry w 2015 roku.Fallout 4 od czasu ogłoszenia w czerwcu 2015 roku zdobył duże uznanie wśród krytyków, o czym świadczy ponad 160 nagród na Electronic Entertainment Expo (E3) w roku 2015, w tym nagroda krytyków za najlepszą grę targów przyznawana przez niezależną grupę dziennikarzy z 39 wiodących mediów zajmujących się branżą gier wideo.

Po swojej światowej premierze ten wyczekiwany tytuł zdobył dodatkowe pochwały od najbardziej wpływowych i szanowanych krytyków w branży. Recenzenci zwrócili szczególną uwagę na doskonałe prowadzenie fabuły, rozległy i szczegółowy świat, system rzemiosła, eksplorację, ważne dla świata decyzje gracza, mechanikę prowadzenia ognia, długość rozgrywki oraz, co najważniejsze, całkowitą swobodę działania.

Redakcja Conowego.pl dzięki uprzejmości Cenega Polska również otrzymała swój egzemplarz testowy. W Fallout 4 już gramy i wkrótce podzielimy się z Wami naszymi wrażeniami!

Źródło: inf. prasowa